Çmimi i Bitcoin kthehet në testimin e niveleve më të ulëta të mbështetjes pasi $ 50K qëndron jashtë mundësive

It'sshtë një treg zhgënjyes anash për demat e Bitcoin pasi përfundon gushti dhe gjithashtu shtatori, i cili normalisht është një muaj monoton për çmimin BTC.

Çmimi i Bitcoin kthehet në testimin e niveleve më të ulëta të mbështetjes pasi $ 50K qëndron jashtë mundësive

Bitcoin (BTC) vazhdoi të grumbullohet nën 50,000 dollarë në ditën e fundit të gushtit pasi ekspertët kërkuan nivele më të mëdha për të vazhduar vrapimin e demit.

$ 51,000 vazhdon të jetë prishës i marrëveshjeve për BTC

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe gjithashtu TradingView pikturuan një fotografi të thjeshtë për kapitalistët të martën pasi BTC/USD vazhdoi të shiste një rrjet katër-ditor që po zbriste.

Përkundër metrikave jashtëzakonisht motivuese në zinxhir dhe gjithashtu bazave, aktiviteti i çmimeve të BTC nuk kënaqi tregun gjatë pushimit të fundjavës dhe gjithashtu kaloi si mungesë e energjisë e mbajtur 50,000 dollarë larg.

Rezistenca kryesore, e forcuar aktualisht në shkëmbimet në $ 51,000 dhe gjithashtu më lart, vazhdon të jetë fuqishëm në pozicion dhe gjithashtu ekspertët pohojnë se pritshmëria vazhdon të jetë e butë derisa kjo shkallë të transformohet në mbështetje.

Sipas CryptoPumpFaktori i lajmeve Micha ël van de Poppe, "Ne e përmendëm qartë se 51,000 dollarë është shkalla që Bitcoin duhet të shfaqet."

Sipas van de Poppe:

"... Nëse kjo ndodh, ne me siguri po hyjmë në një valë të re impulsesh përsëri në 58,000 dollarë fillimisht dhe më pas ka shumë të ngjarë një rekord të ri të të gjitha kohërave."

Pavarësisht se lartësitë historike janë thjesht 17,000 dollarë larg, këto nivele duket se janë një objektiv i largët në kohën e shkrimit.

Një kontroll i niveleve të marrëveshjes në shkëmbimin e rëndësishëm Binance vërtetoi kërkesën për mbështetje të konsiderueshme të blerësit në mënyrë që Bitcoin të largohet nga zona e tij tregtare ekzistuese.

Grumbullimi i akumulimit për të shmangur një rënie të konsiderueshme të çmimeve

Të tjerët ndanë pamjen se Bitcoin nuk ishte duke u endur në drejtim të rezistencës, por në një rishikim të nevojës i cili megjithatë në fakt është mbyllur në vetvete falë fazës së mëparshme të ndërtimit.

Të lidhura: Bast për një vrap Bitcoin dem? Jo në shtator, pretendon informacioni i çmimit të BTC

"Ngadalë por pa dyshim, BTC po ecën më mirë dhe po ashtu më mirë drejt vendndodhjes së saj të nevojshme," tha investitori i shquar dhe gjithashtu eksperti Rekt Capital.

Lexo artikullin:  Altcoins shiten ndërsa listat e këmbimit rrisin COTI dhe Conflux Network

Niveli i ndërtimit në grupin prej $ 40,000 është i konsiderueshëm dhe gjithashtu informacioni rekomandon që nuk ka të ngjarë që me siguri të ketë një rënie të konsiderueshme të çmimeve.

"Me normat që shtyjnë mbi 50,000 dollarë, dhe gjithashtu disa përfitime të konsiderueshme të mbuluara kohët e fundit, tregu aktualisht qëndron në krye të një nyje sasi të madhe me zinxhir," krijoi kompania analitike Glassnode në rekordin e saj më të fundit të rregullt më 30 gusht.

Rekordi zbuloi se 1.65 milion BTC kanë një bazë çmimi midis 45,000 dollarë dhe gjithashtu 50,000 dollarë.

"Në ueb, kjo tregon se një koleksion relativisht solid i kapitalistëve me dënime të larta vazhdojnë të jenë në treg dhe gjithashtu është një sinjal efektiv për dema", përfshinin ekspertët.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju