Bitcoin bie përsëri nën $ 40k, ja çfarë duhet të keni parasysh në ditët që vijnë

Bitcoin momentalisht shkoi përtej $ 40,000 para se të binte përsëri poshtë pasi besimi i financierit kaloi në pak të pafavorshëm.

Tanke Bitcoin nën 40 mijë dollarë …… Përsëri

Pasi arriti në 42,000 dollarë gjatë fundjavës, duket se Bitcoin po humbet përsëri shpejtësinë. Që nga koha e shtypit, kriptomonedha më e madhe në botë ishte në rënie 3%! Bitcoin aktualisht po kushton 38,591 dollarë me një kapital tregu prej 724 miliardë dollarësh.

Investitorët janë të mërzitur nga paqëndrueshmëria aktuale e kostos së Bitcoin, e cila në fakt ka zbuluar luhatje të rëndësishme pa verifikuar ndonjë model specifik. Algo- tregtarët dhe zgjedhjet Çfarë duhet të bëjnë financuesit tani e tutje, sipas Altcoin Psycho.

Sipas tabelave teknike të Bitcoin, nëse ai arrin të shpërthejë mbi 41,000 dollarë dhe ta mbajë atë për një periudhë të gjatë kohore, do të zhvendoset në nivele 49,000 dollarë. Në disavantazh, nëse Bitcoin bie nën nivelet e $ 36,000, nivelet e ardhshme të ndihmës do të jenë në $ 29,000.

Nga këtu e tutje, gjërat nuk do të jenë të thjeshta për financuesit e Bitcoin. Mendësia sociale dhe audienca e Bitcoin është ende disi e dëshpëruar. Besimi në Bitcoin mbetet mjaft i padëshirueshëm, bazuar në vëllimin social të Bitcoin dhe raportin e vërejtjeve të shkëlqyera kundrejt atyre të pafavorshme, për faktin se investitorët/tregtarët e kriptove janë mjaft aktivë në kanalin e rrjeteve sociale Twitter.

Merrni 110 USDT Futures Bonus falas!

Besimi BTC qëndron në të pafavorshëm. Burimi: Santiment

Vëzhgime në zinxhir për Bitcoin

Treguesi i Rregulluar SOPR (aSOPR) tregon se pjesa më e madhe e kostove të zinxhirit ka humbur në të vërtetë para në të gjithë shitjen e majit. Si rezistencë, aSOPR me vlerë 1 u përdor. Javën e kaluar, megjithatë, SOPR u rrit shumë më tepër, për shkak të ndërgjegjësimit të konsiderueshëm të fitimeve në blockchain Bitcoin.

Tregu në fakt ka ndaluar të kuptuarit e të ardhurave (mbajtja e qëndrimeve të dënimit) dhe është marrë nën presionin e shitjes, sipas Glassnode, me aSOPR që po rikuperohet më shumë.

Lexo artikullin:  OpenSea është kripto njëbrirëshi më i fundit pas rrethit të financimit prej $ 100 milion

Burimi: Glassnode

Sipas një shkencëtari tjetër të njohur gjerësisht, Joseph Young, Bitcoin (BTC) aktualisht po tregton në nivelet e fundit të parë në shkurt 2021. Nga ana tjetër, interesi i hapur në tregun e ardhshëm është mjaft i ulët. Si rezultat, Young e shpjegon atë si një "rehabilitim shumë më i shëndetshëm i drejtuar nga vendi" dhe kështu qëndron pozitiv. Ai kompozoi në Twitter:

Bitcoin është aty ku mbeti në shkurt 2021. Megjithatë, interesi i hapur i tregut të ardhshëm është dukshëm më i ulët. Ky është një shërim shumë më i shëndetshëm i drejtuar nga pika.

Sidoqoftë, ekspertët në të vërtetë kanë paralajmëruar tregtarët kundrejt bazimit të parashikimeve të tyre të përfitimit në rritjen e mëparshme të tregut. Për shembull, rritja e Bitcoin nga $ 66 në $ 1,150 në 2013 nuk sugjeron që do të rritet nga $ 29,000 në $ 256,000 në 2021.

Duke pasur parasysh se sa i paqëndrueshëm ka qenë Bitcoin gjatë 3 viteve të mëparshme, parashikimi i lëvizjeve të kostos në të ardhmen është treguar i vështirë. Nëse jeni duke llogaritur në të ardhmen afatgjatë të Bitcoin, çdo nivel kostoje midis $ 30,000 dhe $ 40,000 mund të jetë një vend i mirë për të filluar mbledhjen.Btc

Noseives BTC/USD të listuara nën $ 40k. Burimi: TradingView

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju