Bitcoin thyhet përgjatë të gjitha kohërave duke tejkaluar $ 66,000 për Njësi

Bitcoin thyhet përgjatë të gjitha kohërave duke tejkaluar $ 66,000 për Njësi

  • Vlera e fiat-it e bitcoin (BTC), e vlerësuar në dollarë amerikanë, në fakt ka arritur në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave. Norma në fakt ka prekur 66,299 dollarë për njësi në Bitstamp, duke tejkaluar posedimin elektronik &#x 2019; s ATH u regjistrua 6 muaj mbrapa. Në kohën e shtypit, atje &#x 2019; 39.6 miliardë dollarë në sasi profesioni të angazhuar për tregtimin e bitcoin (BTC).
  • Bitcoin &#x 2019; Kapaciteti i tregut është 1.223 trilion dollarë, si dhe është zotërimi i 6-të më i rëndësishëm në botë sot.
  • Bitcoin &#x 2019; s ATH përputhet me lançimin e Proshares Bitcoin Strategy ETF (BITO) që u detajua më 19 tetor 2021. Fondi i tregtuar me shkëmbim bitcoin është ETF i parë ndonjëherë që është autorizuar në Shtetet e Bashkuara si dhe ai &# x 2019; bazohet në tregjet e të ardhmes së bitcoin.

Bitcoin thyhet përgjatë të gjitha kohërave duke tejkaluar $ 66,000 për Njësi BTC arriti një nivel më të lartë të të gjitha kohërave të mërkurën në 66,299 dollarë për njësi.

  • Bitcoin &#x 2019; Kompleti më i madh sot është i sigurt (USDT) i fuqishëm 59.97% e të gjitha profesioneve të BTC. Kjo respektohet nga USD (14.99%), BUSD (4.61%), JPY (3.33%), EUR (3.20%), KRW (2.27%), si dhe AUD (2.16%).
  • Shkëmbimet kryesore sot përbëhen nga Coinbase, FTX, Bitfinex, Bitstamp, si dhe Kraken, në mënyrë specifike. Coinbase rregullon sot 20.25% të sasisë BTC si dhe FTX kap 14.68%.
  • Nga viti deri më sot, bitcoin (BTC) është rritur me 456% në vlerë, si dhe gjatë 30 ditëve të fundit, BTC në fakt është rritur me 37.8%.
  • Me kostot ekzistuese, supremacia e bitcoin është aktualisht në 45.4% si dhe supremacia e ethereum (ETH) ka të bëjë me 17.3%.
  • Vetëm 12 kriptovaluta kanë tejkaluar në të vërtetë BTC &#x 2019; s fitimet shtatë-ditore. Karakteristikat e kriptove si OKB, MATIC, si dhe ZEC kanë parë në fakt fitime mbi 19% këtë javë të kaluar.
  • Bitcoin &#x 2019; s hashrate ka qenë në të vërtetë lundrues rreth 140 exahash për 2, si dhe rrjeti &#x 2019; Rregullimi pasues i problemeve të minierave është 12 ditë larg.
Lexo artikullin:  Çmimi i Bitcoin rimerr forcën mbi 41 mijë dollarë, kapaku i tregut të kriptove hidhet 6% në 24 orë

Çfarë mendoni për bitcoin që shkatërron një ngritje krejt të re të të gjitha kohërave të mërkurën? Le të kuptojmë se çfarë mendoni për këtë temë në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju