Strategjia e Bitcoin ProFund synon të trajtojë pengesat rregullatore për investitorët

Ofruesi i fondeve të ndërsjella ProFund synon të lejojë ekspozimin e kriptos për investitorët pa blerë aktualisht Bitcoin.

Strategjia e Bitcoin ProFund synon të trajtojë pengesat rregullatore për investitorët

Firma e menaxhimit të investimeve me bazë në Shtetet e Bashkuara ProFunds njoftoi fillimin e Bitcoin Strategy ProFund (BTCFX), një nga fondet e para reciproke të disponueshme publikisht ose ETF që funksionon paralelisht me Bitcoin (BTC). ProFunds siguron një alternativë ndaj metodave tradicionale të mbajtjes së kriptomonedhës përmes kuletave ose shkëmbimeve të kriptove me këtë shërbim. 

Duke ndarë detaje se si ProFunds planifikon të mundësojë investime në performancën e Bitcoin përmes fondeve të përbashkëta, CEO i ProFunds Michael L. Sapir tha:

"Në krahasim me blerjen e drejtpërdrejtë të bitcoin, e cila mund të përfshijë hapjen e një llogarie të re me një palë të parregulluar, ky ProFund u ofron investitorëve mundësinë për të fituar ekspozim ndaj Bitcoin përmes një forme dhe metode investimi që dhjetëra miliona investitorë janë të njohur me të."

Ndërsa kjo sipërmarrje premton qasje në investimet Bitcoin në forma tradicionale, BTCFX "kryesisht investon në kontrata të së ardhmes Bitcoin", duke shmangur çdo investim të drejtpërdrejtë në Bitcoin. ProFunds gjithashtu paralajmëroi investitorët për rrezikun e investimit në derivate kripto, duke përmendur paqëndrueshmëri të konsiderueshme të çmimeve dhe mungesë të likuiditetit.

E ngjashme: Qeveria e SH.B.A. futet më thellë në përgjegjësinë e kripto me 10 milion dollarë dhuratë

Goditja ndaj bizneseve të kripto ka parë një prirje të pjerrët në SH.B.A. CryptoPumpNews raportoi vendimin e administratës Biden për të përmirësuar aftësitë e saj gjurmuese kundër pagesave kripto në fillim të këtij muaji.

Qeveria në pushtet njoftoi se do të ofrojë 10 milionë dollarë shpërblim për të identifikuar aktorët e këqij përgjegjës për sulmet kibernetike në infrastrukturën kritike dhe ransomware. Shkëmbimi i kriptove Binance gjithashtu ka marrë pjesën e tij të drejtë të shqyrtimit rregullator nga IRS dhe Departamenti i Drejtësisë ndaj aktiviteteve të tregtimit të paligjshëm.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju