Bitcoin në $ 80k: A do të shkojë Bitcoin drejt një kulmi të dytë këtë vit

Bitcoin pati një ecuri mjaft mbresëlënëse gjatë muajve të parë të këtij viti. Çmimi i tij arriti të arrijë kulmin në 64k dollarë në mes të prillit, dhe menjëherë pas kësaj, ai filloi trajektoren e tij në rënie. Muajt ​​e ardhshëm të ardhshëm panë që Bitcoin u konsolidua në intervalin $ 30k. Rrëfimi gradualisht filloi të ndryshojë drejt fundit të korrikut dhe çmimi i BTC ka ecur mirë që atëherë. Sidoqoftë, a do të jetë tregu i kriptove që Bitcoin po shkon drejt një kulmi të dytë më vonë këtë vit?

A po rindërtohet viti 2013?

2013 ishte një vit me ngjarje për Bitcoin. Vlerësimi i tij në treg iu nënshtrua një rritjeje 18-fish gjatë Pranverës. Rritja nga 13 dollarë në 225 dollarë ndodhi në më pak se katër muaj. Pas kësaj, BTC dëshmoi një rënie të mprehtë 68% nga kulmi i saj dhe hyri në një periudhë konsolidimi gjatë verës. Sidoqoftë, çmimi i tij arriti të rritet nga 100 dollarë në 1050 dollarë deri në fund të vitit.

 

Dy fazat e para kanë qenë goxha të ngjashme edhe këtë vit. Bitcoin tashmë ka dalë nga brezi i tij i çmimeve prej 29k deri në 42k dollarë më herët nga sa pritej. Në fakt, në kohën e shtypit, monedha mbretërore tregtohej në 46 mijë dollarë. Në këtë fazë mund të thuhet se BTC po shkon drejt kulmit të pritshëm të dyfishtë dhe tregu ka shumë të ngjarë të shohë nivele të reja të të gjitha kohërave gjatë muajve të fundit të 2021.

Kushtet e favorshme të tregut

Tani për tani, 'modeli i shkallëve' po respektohet në tabelat e çmimeve. Nëse ky trend vazhdon, mund të pritet që çmimi i Bitcoin të rritet më shpejt me një ritëm shumë më të shpejtë në ditët në vijim. Një rritje e çmimit zakonisht ndodh kur furnizimi kumulativ në shkëmbimet bie. Kjo ka qenë në thelb rasti gjatë ditëve të fundit.

Në fakt, rënia e bilancit të këmbimit është plotësuar me një rritje të vëllimit duke treguar kështu rrjedhën e Bitcoins në kuletat private.

Lexo artikullin:  Seria Liquid Craft's Dragon dhe Bourbon NFT

Burimi: TradingView

Raporti i levave, megjithatë, bëri një pamje pak tërheqëse. Edhe pse e njëjta dukej se po hynte në veri në kohën e shtypit, duhet të theksohet se niveli aktual është shumë i ulët në kuadrin makro. Një rritje në këtë raport zakonisht tregon se tregtarët janë të gatshëm të vënë bast dhe të marrin pozicione të rrezikshme me levë të lartë. Kjo zakonisht ndodh vetëm kur pjesëmarrësit janë shumë të sigurtë se si do të zhvillohen gjërat në një periudhë të afërt.

Prandaj, do të ishte e drejtë të thuhet se tubimi i Bitcoin po fiton avull për momentin dhe në fakt nuk ka filluar si i tillë. Një shpërthim drejt ATH -ve të reja mund të parashikohet deri në vjeshtën 2021. Duke pasur parasysh tendencat e mëparshme, çmimi i BTC ka të ngjarë të kalojë shifrën prej $ 80k deri në fund të këtij viti.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju