Vëllimi i Bitcoin vazhdon të shohë uljet vjetore ndërsa lufton çmimi për t'u rikuperuar

Bitcoin '& rsquo; Vëllimet tipike të tregtisë shtatë ditore në të vërtetë kanë vazhduar të qëndrojnë të ulëta, pasi vëllimet tipike të tregtisë shtatë ditore sapo arritën 3 miliard dollarë. Kjo fillon thembra të posedimit dixhital duke parë paqëndrueshmëri në treg. Tregu i tregtimit të bitcoin kishte parë në të vërtetë një ndryshim të rëndësishëm në modelet ndërsa vëllimet tipike të tregtisë qëndrojnë në nivelet e ulëta vjetore.

Ky model ndjek modelin e parë në vëllimet e tregtisë nga vera e kaluar. Vëllimi i Bitcoin në të vërtetë kishte qëndruar i ulët verën e kaluar, dhe kjo verë deri tani ka ndjekur në të vërtetë modelin e njëjtë. Vëllimet e tregtimit të Bitcoin kishin parë në të vërtetë një shërim të vogël pas një rënieje në qershor kur vëllimet e tregtisë së kripto ishin poshtë të gjithë bordit. Por tani, vëllimet në të vërtetë kanë vazhduar të bjerë.

Leximi i lidhur | Tregtarët me pakicë grumbullojnë pantallona të shkurtra, a është kjo fundi i Bitcoin?

Bitcoin '& rsquo; Vëllimi ditor i tregtimit në të vërtetë kishte arritur kulmin e saj drejt përfundimit të majit dhe fillimit të qershorit përpara se të shënonte një rënie të mprehtë të vëllimit të tij tregtar në treg.

Paqëndrueshmëria e Bitcoin vazhdon të bjerë

Bitcoinist kishte raportuar në fakt në qershor se posedimi dixhital '& rsquo; Nivelet e paqëndrueshmërisë në të vërtetë ishin ulur në nivelet më të volitshme sepse vrapimi i demave kishte filluar në të vërtetë në vitin 2020. Deri më tani, në të vërtetë nuk ka pasur shumë modifikime, sepse raporti ishte botuar në të vërtetë. Paqëndrueshmëria e Bitcoin vazhdon të ndjekë koston e zhytjes së posedimit dixhital, i cili në të vërtetë ka vazhduar të ngecë sepse rrëzimi filloi pasi arriti një rekord të ri të të gjitha kohërave.

Kapaku total i tregut Bitcoin nga TradingView.com

Merrni 110 USDT Futures Bonus plotësisht falas! Kapaku i përgjithshëm i tregut BTC rezervon mbi $ 600B | Burimi: Kapaku i Tregut BTC në TradingView.com

Sipas Arcane Research, nivelet e paqëndrueshmërisë vazhdojnë të ulen mbi një bazë shtatë-ditore. Mesatarja shtatë ditore për posedimin dixhital '& rsquo; paqëndrueshmëria e s arriti 1.68% për javën e kaluar. Nivelet e paqëndrueshmërisë shtatë ditore në të vërtetë nuk kanë qenë kaq të ulëta sepse tetori i vitit 2020 dhe bien në veprim me nivelet e paqëndrueshmërisë nga vera e kaluar.

Lexo artikullin:  Ish Zhvilluesi i Zcash do të Drejtojë Projektin e Decentralizuar të Mediave Sociale në Twitter Bluesky

Për muajin e kaluar, paqëndrueshmëria ka zbuluar lëvizje në rënie. Spekulimet qëndrojnë se në fund të kësaj periudhe paqëndrueshmërie të thatë është një kohëzgjatje e paqëndrueshmërisë së rëndë që do të shfaqte një shërim në koston e posedimit dixhital. Por në të vërtetë nuk ka pasur ndonjë shërim të konsiderueshëm sepse doli raporti.

Konfigurimi i çmimit për rikuperim

Uljet e vazhdueshme të paqëndrueshmërisë së bitcoin janë mbledhur në të vërtetë drejt përfundimit të një varieteti dy-mujor të konsolidimit të borxhit. Me këtë konfigurim, një kulm shfaqet në këtë nivel vendimtar për posedimin dixhital.

Bitcoin '& rsquo; Vrulli në të vërtetë ka rënë ndjeshëm dhe arinjtë synojnë të kenë një kosto më të fuqishme se sa demat. Posedimi ishte afër për të qenë në nivelin e ardhshëm të ndihmës thelbësore në $ 28,500 pas përplasjes së kostos të shënuar më poshtë $ 30,000. Edhe pse posedimi dixhital ka qenë në të vërtetë i rikuperuar dhe nuk po tregton rezervë të mëparshëm prej 31,000 $.

Leximi i ngjashëm | Bitcoin rrëzohet nën 30,000 dollarë, tregu i ariut apo konfigurimi bullish?

Një kërcim në nivelet aktuale të ndihmës mund të shohë një shtrirje të nivelit të konsolidimit të borxhit prej $ 32,000. Ky do të ishte një nivel rezistence që tregtarët do të vëzhgonin nga afër.

Një korrigjim i kostos prapa nivelit të ndihmës prej 32,000 $ afrohet pasi kostoja është gati për shërimin. Por tregu do të kërkonte të shihte një moment të konsiderueshëm për zotërimin dixhital për ta arritur këtë.

Kapaku i tregut të bitcoin në të vërtetë është rikuperuar në mbi 600 miliardë dollarë, pasi tregu vazhdon të shohë korrigjimet e kostos.

Imazh i veçuar nga USA Today, grafik nga TradingView.com .

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju