Bitcoin: Cili është efekti i pretendimeve të Musk 'por unë nuk i hedh'

"Nëse çmimi i Bitcoin zbret, unë humbas para. Unë mund të pump, por unë nuk e hedh ”.

Ju mund të keni, sigurisht që shumë, e keni hasur në këtë deklaratë të Elon Musk ndërsa po lëvizte nëpër rrjetet sociale sot. Kriptografia më e madhe e tregut pa mini-pumptë njëpasnjëshme gjatë 24 orëve të mëparshme për shkak të shikimit publik të Musk në "Fjala B". Duke u mbështetur në pretendimet e Elon Musk, Bitcoin vazhdoi të kalojë shifrën prej 32,500 dollarë. Sidoqoftë, e njëjta gjë mund të mos vazhdojë për një kohë të gjatë.

Bitcoin pumped, megjithatë këtu është ajo që tregtarët kishin nevojë për të deklaruar

Bitcoin ishte përsëri në zonën $ 31k në kohën e shtypit, me RoI 24-orëshe në fakt ishte zvogëluar në thjesht 3%. Në të vërtetë, në kohën e kompozimit, norma e vazhdueshme e financimit të së Ardhmes qëndroi gjithashtu në zonën e pafavorshme (-0.005%), duke sugjeruar që shitësit (pantallona të shkurtra) po kërkonin më shumë shfrytëzim.

Shkalla e financimit pa nivele të krahasueshme në fillim të këtij muaji, dhe siç mund të shihet nga grafiku i lidhur, kostoja e BTC vazhdoi të binte. Megjithatë, nuk është e mundur të përafrohet koha ose shkas që do të bëjë që blerësit të fitojnë vetëbesimin dhe të rrisin koston. Sidoqoftë, diçka mund të deklarohet me garanci - - tregtarët jo gjithmonë morën pjesë në pump.

Kush po blen 'zhytjen'?

Raporti i peshkut Bitcoin, në kohën e kompozimit, parashikonte një model intrigues. Ngjashmëria parabolike e kurbës tregoi se raporti i furnizimit të mbajtur nga peshqit (HODLers që kanë 0-10 BTC) në të vërtetë është rritur. Në të njëjtën mënyrë nënkuptonte që këta "djem të vegjël" kanë blerë në të vërtetë. Duke theksuar të njëjtën gjë saktësisht në një cicërimë aktuale, eksperti i zinxhirit Willy Woo deklaroi,

Nga ana tjetër, numri i marrëveshjeve të balenave ka qëndruar relativisht i fiksuar gjatë dy ditëve të mëparshme - - Një tregues që rekomandon që "djemtë e mëdhenj" të mos jenë aktualisht aktivë në këtë moment.

Identifikimi i tregtarëve aktivë

Presioni i shitjes është, sigurisht, i pranishëm në tregun Bitcoin. Sidoqoftë, HODLers me jetë të gjatë që kanë parë në të kaluarën ulje të krahasueshme aktualisht po qëndrojnë në pronat e tyre. Individët më të fundit janë ata që shkaktojnë problemin këtë herë. E njëjta gjë saktësisht u dëshmua nga metrika ASOL (jetëgjatësia e shpenzuar mesatarisht për prodhimin).

Lexo artikullin:  FBI punon me Europol për të arrestuar bandën e ransomware, të sekuestruara 1.3 milion dollarë në kriptovaluta

Pavarësisht nga një shirit i vogël shëtitje i regjistruar kohët e fundit, kjo metrikë duket se vazhdon modelin e saj poshtë në kohën e kompozimit. Kurdoherë që ASOL është i ulët, sugjeron që monedhat më të reja po kontrollojnë tregun dhe janë ato që tregtohen në mënyrë aktive. Po ashtu duhet të kihet parasysh se ekspertët nuk po shkapërderdhin në këtë fazë.

A janë investuar monedhat në fitime?

Epo, për t'iu përgjigjur shqetësimit të përmendur më parë, është e rëndësishme të hidhni një vështrim në metrikën e njohur të kapakut. Ky tregues ndjek vlerën totale të të gjitha monedhave me koston kur ato u zhvendosën për herë të fundit.

Siç mund të shihet nga grafiku i lidhur, i njohuri u rrit pak më shumë se numri i mëparshëm i ditëve. Një rritje në këtë metrikë zakonisht tregon se monedhat e investuara janë me fitime neto. Sidoqoftë, kur krahasohet me nivelet e ATH, ASOL ishte mjaft i ulët. Në të vërtetë, sepse nga mesi i majit, tregu në të vërtetë ka zhytur mbi 15 miliardë dollarë në vijën e fundit. Kështu, është e sigurt të thuhet se monedhat e investuara nuk janë në fitime në minutë.

Kostoja e BTC-së, në çdo moment, parandalohet nga më e paparashikueshme se kurrë në të kaluarën. Duke parë sinjalet e përziera të parashikuara nga metrikat thelbësore të përmendura më parë, do të ishte e arsyeshme të deklarojmë se është para kohe të konkludohet nëse Bitcoin po shkon drejt një kthesë modeli.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju