Veprimi i normës afatshkurtër të Bitcoin do të përcaktohet nga këto 3 nivele

Që nga luhatja e papritur e Bitcoin në 2017, shumë cikle bullish-bearish në të vërtetë janë hedhur një vështrim nga pikëpamja e niveleve. Nivelet e rezistencës dhe mbështetjes janë më jetike se kurrë më parë. Për më tepër, disa ekspertë në të njëjtën mënyrë kanë pasur aftësinë të njohin sinjale të mprehta përpara një prishjeje të konsiderueshme.

Për sa i përket tregut aktual, Bitcoin mund të jetë duke hyrë në pikën e tij më të rëndësishme ende, veçanërisht duke marrë parasysh që mund t'i paraprijë një kthesë tjetër shpërthyese të rasteve. Shqetësimi i vetëm që mbetet është ky - - (*) ai mbetet në një udhëzim të dobishëm ose në një problem të financuesit? Do

Grafiku ditor i Bitcoin po flasim për nivelet, fillimisht do të vëzhgojmë se çfarë ka ndodhur në të vërtetë gjatë 30 ditëve të fundit.

Bitcoin

Që kur u regjistrua një dritë qiriri 3-ditore e ditës për herë të parë për herë të parë duke marrë parasysh se mesi i Bitcoin-it Momentumi i tanishëm bullish ka forcë, me indikacione të tjera thelbësore që vezullojnë jeshile.

EMA e periudhës 20-vjeçare përfundoi një qarkullim me 20-MA në një pjerrësi për herë të parë duke marrë parasysh që 19Maj Një kalim përgjatë një rënie u pa në qershor, megjithatë lëvizja mbi të njëjtën pjerrësi kontribuon në historinë bullish.

Le të diskutojmë nivelet tani. Ekzistojnë 3 nivele të rëndësishme në lojë - - 30,000 $, 36,500 $, 40,000 $. Ne kemi biseduar në të vërtetë për këto norma ndryshon më parë, megjithatë konteksti kishte ndryshuar pak, në kohën e shtypit.

Histori e tre niveleve

Fuqia e treguar nga diapazoni 30,000 dollarë ka qenë në të vërtetë e madhe. Shkalla e Bitcoin vlerësoi varietetin e ndihmës 3 herë pas 19 majit dhe çdo herë, ndoqi një kërcim të fortë. Kjo sugjeron, mund të mos ketë një herë të 4-të. Reallyshtë vërtet e pazakontë që një pronë të përmirësohet nga një larmi asistence 4 herë. Prandaj, një kolaps tjetër mund të hapë portat e përmbytjes në 24,000 dollarë.

Lexo artikullin:  Karakteristika e Kursimeve Personale Shtuar në Platformën e Afrikës Perëndimore duke lehtësuar konvertimin Crypto-to-Fiat

Në dritën e kësaj, vlera e rezistencës $ 36,500 gjithashtu rritet taktikisht. Bitcoin u vlerësua me 36,500 dollarë e fundit më 12 qershor. Në të vërtetë ka qenë më shumë se një muaj duke marrë parasysh këtë, dhe niveli u vlerësua thjesht kur zgjati 30-40 ditë. Thyerja e 36,500 dollarëve dhe mbyllja e një qiri dite për ditë mbi këtë nivel norme do të sillte një nivel të ri të vitalitetit për financuesit e klientëve.

Rritja OTC mund të marrë gjithashtu normë dhe financuesit mund të luajnë duart për të mbajtur këtë nivel. Prandaj, 36,500 dollarë qëndrojnë sot në shënjestër të menjëhershme, para se të konsiderohen 40,000 dollarë.

Më në fund, ekziston niveli $ 40,000. Ky nivel ka qenë në të vërtetë popullor duke marrë parasysh se ishte gjithashtu maja e tregut gjatë tubimit tetor-shkurt, pas së cilës Bitcoin ra pak. Ajo ende mban rëndësi për shkak të faktit se një zhvendosje mbi 40,000 dollarë revokon drejtpërdrejt dhe minimizon mundësinë e një ri-testi tjetër prej $ 30,000.

Një zhvendosje mbi 40,000 dollarë do të aktivizonte drejtpërdrejt një tubim të altcoin, dhe tregu kumulativ do të fitojë nga presioni në rritje i blerjes.

Kthimi i pikës së jashtme për paqëndrueshmëri?

Ruud Feltkamp, ​​CEO dhe Bashkëthemelues i bot tregtisë Cryptohopper, sapo informoi AMBCrypto,

Prandaj, Bitcoin është potencialisht duke e kthyer këndin e fundit para boshtit të modifikimeve të kursit të saj edhe një herë. Mbajtja e shënimeve në treg është më e rëndësishme se kurrë tani.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju