MACD i rregullt i Bitcoin thjesht doli i favorshëm për herë të parë në 11 muaj

MACD është miqësore me mjedisin për herë të parë duke pasur parasysh që nivelet më të larta të të gjitha kohërave të Bitcoin, megjithatë një modifikim është "" hapi më i dukshëm "", pretendon një investitor.

MACD javore e Bitcoin sapo kaloi bullish për herë të parë në 11 muaj

Bitcoin (BTC) i mbajti investitorët të mendonin më 18 gusht pasi një parashikim pretendoi se një rënie prej 40,000 dollarësh sigurisht që do të ishte veprimi "më i dukshëm" në vijim.

37,000 dollarë është hangout i mundësisë së fundit për BTC

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe gjithashtu TradingView përputheshin me BTC/USD pasi ndryshonin rreth 45,000 dollarëve të Mërkurën, pa ndonjë udhëzim të qartë për kohëzgjatjen e zvogëluar.

Një rënie në 44,200 dollarë më herët gjatë ditës u kthye lart, megjithatë modeli për të dy vazhdoi të ishte një cikël i ulur lart në grafikun për orë.

Prandaj, CryptoPumpFaktori i lajmeve Micha ël van de Poppe përfundoi, një ndërtesë dhe ndërtim më i zvogëluar duke vënë në dukje se një fazë rehabilituese mund të shfaqet "mjaft shpejt".

"Shembulli më i dukshëm për tregjet tani është se ka shumë të ngjarë ta kemi atë veprim restaurues diku në drejtim të zonës prej $ 39,000- $ 42,000," pohoi ai në azhurnimin e tij më të fundit në YouTube.

Van de Poppe përfshiu që linja në rërë për dema ishte rreth 37,000 dollarë, kjo vuri në dukje ndërtimin dhe ndërtimin e fundit më të madh të zvogëluar që mbështet Bitcoin në zonën e tij ekzistuese tregtare.

Një "shkelës i rëndësishëm" për përfitimin, ai pretendoi përfundimisht, ishte vendndodhja prej 45,600 dollarë, e cila në kohën e shkrimit ishte thjesht njëqind qindra dollarë larg.

MACD u kthye për herë të parë duke pasur parasysh që Bitcoin është në nivelet më të larta të të gjitha kohërave

Zmadhimi, dhe gjithashtu konteksti u ofroi demave me një pushim shumë të nevojshëm falë një shenje thelbësore që pushton sytë "fito".

Lidhur: 3 do të thotë se ky vrap Bitcoin është i ndryshëm nga fundi i vitit 2020

Kjo ishte e disponueshme në llojin e pajisjes së zakonshme të zhvendosjes/ devijimit tipik (MACD), e cila që nga 8 gushti në të vërtetë ishte mbyllur me sy miqësore me mjedisin për herë të parë duke pasur parasysh që Bitcoin shkoi në nivelet e tij më të larta të të gjitha kohërave prej 64,500 dollarë në prill.

Lexo artikullin:  Projektligji i infrastrukturës kalon Senatin Amerikan - pa sqarime mbi kripton

MACD është një teknikë tradicionale e analizës për përcaktimin e trajektores së përgjithshme të pronës. Hera e fundit që filloi një fazë e tillë miqësore me mjedisin mbeti në TM4 shumë të hershëm 2020, duke iu referuar trampolinës për fillimin e demit më të fundit.

Si analisti i preferuar i Twitter BTC Archive mbajtur parasysh kohët e fundit, një rast i krahasueshëm miqësor me mjedisin në vitin 2019 rezultoi në mirënjohje të konsiderueshme të kostos.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju