Bitfarms fillon ndërtimin e Fermës së Minierave Bitcoin në Argjentinë

bujqësi

Bitfarms, aNasdaq- biznes i detajuar i minierave të bitcoin, prezantoi se filloi ndërtimin e asaj që sigurisht do të jetë një fermë mega minierash bitcoin në Argjentinë kohët e fundit. Biznesi thotë se kjo qendër sigurisht që do të ketë aftësinë për të fuqizuar mijëra minatorë me fuqi të mbrojtur nëpërmjet një marrëveshjeje me një biznes ekskluziv të energjisë. Ferma sigurisht që do të ofrojë më shumë se 210 megavat aftësi kornizë për biznesin, i cili raportoi se kishte një fuqi minerare prej 1.4 eksahash për 2 në shtator.

(* )ndertimi,

Rreth, CEO Emiliano Grodzki, i specifikuar: i Bitfarms

një qendër krejt e re e prodhimit të lartë

Tona, e cila pritet të përshtatet me mbi 55,000 minatorë në përfundim, do të rrisë ndjeshëm aftësinë tonë si dhe ndikimin në mbarë botën. Në Argjentinë

vuri në dukje se kjo qendër sigurisht që do të ndihmojë biznesin të arrijë objektivin e tij

Grodzki 8 exahash për 2 deri në fund të vitit pasardhës. Të

&#x 2019; s

Argjentina (*) shpjegoi gjithashtu arsyet pse biznesi zgjodhi Kushtet e favorshme

Ferma Grodzki me siguri do të ndërtohet depo argjentinase brenda biznesit të energjisë që ofron energji, duke zhvilluar një zonë të mrekullueshme për Bitfarms diskutuan: Bitfarms Grodzki

Qendra synon të krijojë

duke përdorur fuqinë me një çmim tërheqës

Argjentina thjesht Shtetet e Bashkuara 2.2 cent për kilovat orë, duke minimizuar ndjeshëm minierat tona të lira aktualisht Bitcoin të Bitcoin.

qendra aktualisht nuk është e plotë me një

biznes i quajtur

SA argjentinase (&#x 201C; PROA &#x 201D; -RRB-), e cila sigurisht do të vendosë kornizën elektrike të kërkuar për të fuqizuar këstin. Proyectos është thjesht një Obras Americanas, biznesi i minierave që kërkon zona krejt të reja që ofrojnë përfitime problemet për rritjen, si dhe Bitfarms hyn në atë listë, kryesisht për shkak të fuqisë së saj të madhe dhe ekonomike në zona të veçanta. Argjentina përfitoi nga kjo, duke zgjedhur një zonë ku fuqia është e bollshme, si dhe nevoja është zvogëluar. Biznesi i Bitfarms mund të bëjë e njëjtë e së ardhmes. Përndryshe, a e konsideroni

Lexo artikullin:  Ofruesi i Infrastrukturës Blockdaemon mbledh 155 milion dollarë me pjesëmarrjen e Goldman Sachs

ndërtimi i fermës mega bitcoin

Çfarë? Bitfarms na në Argjentinë zonën vërejtje të listuara më poshtë. Tregoni.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju