Bitmain për të pritur minatorët në Qendrën e të Dhënave 180 Megawatt në Kazakistan

Bitmain për të pritur minatorët në Qendrën e të Dhënave 180MW në Kazakistan

Prodhuesi kryesor i pajisjeve minerare Bitmain në të vërtetë ka zbuluar një bashkëpunim meEnegix Si pjesë e kontratës, gjiganti ASIC do të presë minatorët Antminer S19 Pro në një qendër 180MW të drejtuar nga Enegix në Kazakistan, e cila është ndër më të mëdhatë në planet.

Enegix përqendron përpjekjet e saj të shërbimit në krijimin, strukturimin dhe drejtimin e qendrave të informacionit duke pasur parasysh që 2017, një njoftim për shtyp i botuar nga informacioni Bitmain. Ajo që shqetësohet është porositur në fund të vitit 2020 dhe është biznesi '& rsquo; Qendra e tretë e tillë. (*) aftësia e përgjithshme shkon përtej 3 instalimeve të minierave të gjeneratës aktuale. Ajo është në detyrën e re,

Duke komentuar mbante në mend se biznesi i tij është i lumtur që ka një partner të fortë taktik në zonë dhe përmendi: Nënpresidenti i Divizionit të Minierave Bitmain Du Shisheng është një udhëheqës i qartë në stilin dhe funksionimin e qendrave masive të minierave.

Suksesi i Enegix gjatë gjithë viteve i ka vendosur ato në hartë për të gjithë minatorët e rëndësishëm të Bitcoin. "& Ldquo;

është e lumtur që është në gjendje t'i sigurojë Enegix aftësinë e qëndrimit të qendrës së saj 180MW. Veprimi Bitmain nga prodhuesi kryesor i minatorëve ASIC është me të vërtetë thelbësor për biznesin tonë, pasi zbulon se mbështeten në funksionimin tonë, "& rdquo; Ky CEO i përfshirë Enegix përfshiu. Jerbolsyn Sarsenov zbuloi shpresat se bashkëpunimi do të jetë i dobishëm për të dy bizneset dhe të vazhdojë në të ardhmen.

Enegix në Ndërto më shumë Qendra Minierash përgatitet të zgjerojë më shumë aktivitetet e saj në Kazakistan

Enegix në veprim për rritjen e nevojës nga minatorët e kriptomonedhës. Biznesi i Kazakistanit dëshiron të krijojë pajisje shtesë minerare dhe merret me punë në stilin e qendrave të reja të minierave në republikë. Azia Qendrore po punon gjithashtu kontrata për blerjen e energjisë elektrike për të furnizuar kripto fermat. Enegix një goditje e vazhdueshme,

Bitmain për të pritur minatorët në Qendrën e të Dhënave 180MW në Kazakistan

Në mes të biznesit të lidhur me minierat e kriptovalutave në të vërtetë kanë lëvizur në juridiksione më miqësore në zonë, veçanërisht Kazakistani Kinez, në Shenzhen me bazë në maj zbuloi se '& rsquo; po përgatitet të ndërtojë një qendër informacioni për minierat 100 MW atje, në bashkëpunim me 2 biznes rajonal. Miniera e vogël në një studim kërkimor nga

Lexo artikullin:  Vëzhguesi i Letrave me Vlerë i Evropës kërkon komente mbi rregulloret përpara pilotit DLT

Sipas Universitetit, kombi në të vërtetë ka parë një rritje prej gjashtë herë në pjesën e saj në nxjerrjen në të gjithë botën e bitcoin në më pak se 2 vjet. Cambridge tani renditet në vendin e 3-të në planet nga vëllimi i minierave kripto. Ajo, qeveria federale në Megjithatë-Nur zgjodhi të paraqesë një pagesë shtesë për energjinë elektrike të përdorur nga njësitë e minierave. Tregu rajonal i kriptove Sulltan zbuloi çështje që zhvendosja mund të largojë financuesit e mundshëm. Ju besoni

A do të qëndrojë një vend tërheqës për minatorët e kriptovalutave? Kazakistani idetë tuaja në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Ndani

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju