Bondly Finance u kërkon përdoruesve të ndalojnë tregtinë pas shfrytëzimit të pretenduar

Çmimi i shenjës amtare të platformës DeFi ra më shumë se 60% pas një kompromisi nga një palë e panjohur.

Bondly Finance u kërkon përdoruesve të ndalojnë tregtinë pas shfrytëzimit të pretenduar

Platforma e tregtisë elektronike të decentralizuar Bondly Finance është platforma e fundit e financimit të decentralizuar (DeFi) që pëson një shfrytëzim të pretenduar. Ekipi i zhvilluesit këshilloi komunitetin DeFi të ndalojë tregtinë Bondly, shenja amtare e platformës, pas një shfrytëzimi të dyshuar më 15 korrik. 

Bondly Finance ende nuk ka dhënë detaje në lidhje me sulmin, përveç se është kompromentuar nga një palë e panjohur. "Sigurohuni, ne tashmë kemi ndërmarrë veprime dhe do të veprojmë si zakonisht sa më shpejt të jetë e mundur," thuhet në njoftimin zyrtar.

Çmimi i Bondly token rezervuar më shumë se 60% brenda tre orësh pas sulmit. PeckShield, një kompani sigurie dhe analize për të dhënat e blockchain, shpjegoi rënien e çmimit me një 373 milion monedhë mente në blockchain Ethereum. Firma e sigurisë gjithashtu pretendon se nenexhiku i madh në Ethereum u krye nga adresa e pronarit, duke akuzuar në thelb Bondly për kryerjen e një tërheqjeje qilimi.

E themeluar nga ish partneri administrues në Shuttle Capital, Brandon Smith, Bondly u lansua në Polkadot në vitin 2020 si një protokoll DeFi për të "ofruar një ekosistem të produkteve të decentralizuara që i mundësojnë çdokujt të kryejë pagesa dixhitale midis kolegëve", thuhet në përshkrimin zyrtar.

Të ngjashme: Dhimbje në rritje? DeFi shfrytëzon plaçkitjen BSC, e cila bën thirrje për përforcime

Sulmet e huave, tërheqjet ose shfrytëzimet e qilimave nuk janë të pazakonta në ekosistemin DeFi. PancakeBunny, një protokoll i njohur i financave të decentralizuara i ndërtuar në Binance Smart Chain (BSC), ishte subjekt i një shfrytëzimi në maj pasi një haker bëri me më shumë se 200 milion dollarë asete kripto.

Shkëmbimi DeFi i bazuar në BSC BurgerSwap u shfrytëzua gjithashtu nga hakerat me pasuri kripto me vlerë rreth 7.2 milion dollarë, duke përfshirë argumentet Burger, BNB të Mbështjellura dhe Tether (USDT) të vjedhura nga platforma.

Një projekt tjetër DeFi i mundësuar nga BSC, Bogged Finance, pësoi një shfrytëzim të shpejtë kredie që tërhoqi 3 milion dollarë, që ishte gjysma e likuiditetit në platformë në kohën e sulmit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju