Brazili miraton ETF-në e parë të bazuar në Latam

Brazil

Brazili do të jetë vendi i parë në Latam që do të tregtojë një ETF me bazë Ethereum. Rregullatori brazilian i letrave me vlerë ka miratuar propozimin e QR Asset, një firmë investimesh në bllok, për të ofruar një Ethereum ETF. Produkti, i identifikuar me shenjën QETH11, do të tregtohet në bursën B3 në Sao Paolo.

Objektivi i ETF është të sigurojë një mënyrë të thjeshtë për investitorët për të vënë para pas performancës së Ethereum. Pasuria QR deklaroi në Twitter se:

QETH11 bëhet një mundësi e thjeshtë, e sigurt dhe e rregulluar për çdo investitor për të fituar ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj Ethereum përmes ndërmjetësimit të tyre të preferuar. Pa u shqetësuar për regjistrimet në bursa, kuleta ose çelësa privatë.

Ky ETF i ri do të mbështetet 100% nga asetet e blera në treg, dhe këto pasuri do të ruhen nga Binjakët, të cilët do të ofrojnë shërbime kujdestarie.

Aseti QR Grumbullon Dy ETF Crypto

Pasuria QR, kompania që sjell këtë ETF të ri në treg, tashmë ka një Bitcoin ETF në treg. Produkti QBTC11 nisi qershorin e kaluar, dhe po tregtohet edhe në bursën B3. Me këto oferta, QR Asset tani është ofruesi i vetëm i produkteve kripto ETF në Brazil.

Rregullatori i letrave me vlerë të vendit ka qenë shumë i hapur për t'i sjellë këto mjete investimi në duart e investitorëve të mundshëm. Në të kundërt, homologu i tij amerikan heziton të miratojë produkte të ngjashme. SEC shqyrtoi disa paraqitje të Bitcoin ETF në të kaluarën pa fat për ithtarët e tyre. Në vitin e fundit, më shumë se 6 propozime janë depozituar. Por SEC nuk ka lëshuar ende një vendim mbi to.

ETF-të e bazuara në Bitcoin lejojnë investitorët institucionalë të hyjnë në tregun e kriptove në një mënyrë më të rregulluar dhe rrjedhë. Sidoqoftë, edhe në mungesë të produkteve ETF në disa rajone, investitorët institucionalë po përdorin Grayscale dhe Microstrategy si mënyra për të punuar rreth boshllëkut, duke fituar ekspozim indirekt ndaj aseteve kripto përmes këtyre kompanive.

Lexo artikullin:  81% e ekzekutivëve të financave thonë se blockchain ka kaluar në rrjedhën kryesore: Anketa

Çfarë mendoni për Brazilin që miraton ETF-në e parë Ethereum në Latam? Na tregoni në seksionin e komenteve më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju