Autoritetet braziliane sekuestrojnë 33 milion dollarë në hetimin e pastrimit të parave lidhur me shkëmbimet e kripto-monedhave

Brazilian

Autoritetet braziliane në të vërtetë kanë marrë 33 milion dollarë që vijnë nga biznesi i guaskës që, sipas raporteve nga autoritetet braziliane, kanë përdorur shkëmbime kriptovalutash për funksionet e pastrimit të parave të gatshme. Gjykatat braziliane lëshuan 6 urdhra kontrolli në shtëpitë e lidhura me këto biznese të gjetura në Diadema dhe në Kapital Këto urdhra çuan në pengesa të ndryshme të llogarive nga 2 persona dhe 17 persona juridikë.

Ekzaminimet zbuluan se një numër biznesi negocionte sasi të mëdha fondesh mes tyre si një metodë për të mashtruar autoritetet dhe pas kësaj ata përdorën një broker kripto për të ndryshuar këto fonde në posedime kriptovalutash që nuk mund të lidhen me burimin e tyre fillestar. Disa nga këto shkëmbime thjesht drejtohen me ndihmën e këtyre bizneseve guaskë, sipas raportit nga autoritetet braziliane.

Raporti kryesor gjithashtu përmend këtë ndërmjetës të veçantë negociuar sasi më të mëdha të parave të gatshme me një minimum prej 14 bizneseve që kategorizohen si biznes imagjinar ose guaskë. Sidoqoftë, autoritetet nuk '& rsquo; t siguroni emrat e shkëmbimeve ose biznesin e guaskës të lidhur me hetimin. (*) autoritetet mendojnë se ndërmjetësit depërtuan, të cilat vendosin '& rsquo; Keni nevojë për konfirmimet minimale të KYC nga klientët e tyre dhe të vendosni '& rsquo; të hetojnë në origjinën e fondeve të negociuara, janë duke punuar së bashku me këto biznes të guaskës për të futur fonde të tregut të zi në kriptovaluta për të fituar fitime.

Shkëmbimet e dyshuara

Autoritetet përmendën këto operacione janë: Braziliani synonte të dërgonte para në biznes jashtë vendit me riatdhesimin pasues përmes simulimit të shitjeve ose operacioneve të ofrimit të shërbimeve

autoritetet në të vërtetë kanë agjëruar për t'iu përgjigjur këtij lloji të veprimtarisë kriminale duke përfshirë zotërimet dhe shkëmbimet e kriptomonedhave.

Braziliani është operacioni i dytë në lidhje me kriptovalutat që këto autoritete kanë sjellë në të vërtetë në më pak se një muaj. Autoritetet braziliane arrestuan Federalin, i referuar si "& ldquo; Claudio Oliveira i Mbretit & rdquo; inBitcoin për përfshirjen e tij të supozuar në mashtrime prej $ 2 milion. Shkëmbimi i Brazilit fabrikoi një sulm që la rreth 300 klientë të ndikuar, sipas hetimit të autoriteteve të vazhdueshme. A mendoni për këtë konfiskim prej 7,000 milion dollarësh të lidhur me një hetim të këmbimit të monedhës?

Lexo artikullin:  Shkëmbimi Crypto FTX lançon tregun NFT për klientët me bazë në SHBA

Çfarë na tregoni në zonën e vërejtjeve më poshtë. Tregoni

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju