Çmimi BTC sheh 6% korrigjim në kontrast me lulëzimin e të dhënave të zinxhirit të Bitcoin

Një periudhë e ftohjes përshëndetet nga tregtarët të cilët tashmë ishin në shok të moderuar nga vërtetësia e rritjes së qirinjve dhjetë jeshile-ditore të javës së kaluar.

Çmimi BTC sheh 6% korrigjim në kontrast me lulëzimin e të dhënave të zinxhirit të Bitcoin

Bitcoin (BTC) u ul nën 39,000 dollarë më 2 gusht, në atë që tregtarët kishin parashikuar prej kohësh se do të ishte një reagim i nevojshëm ndaj fitimeve të fundit.

Bitcoin duhet të mbajë një zonë mes 30,000 dollarë

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView treguan se BTC/USD arriti nivelet më të ulëta të $ 38,915 të Bitstamp të hënën.

Pasi një fundjavë e suksesshme u bë më pak optimiste, fillimi i javës së re pa aktivitet të përzier pasi demat e Bitcoin u përballën me perspektivën e FUD të freskët nga rregullatorët.

Për CryptoPumpKontribuesi i lajmeve Michaël van de Poppe, një largim nga komedia megjithatë nuk ishte vetëm i mundshëm, por i nevojshëm.

"Duke pasur parasysh lëvizjen vertikale që kemi pasur, do të ishte shumë e habitshme nëse vazhdojmë të lëvizim drejt 48,000 dollarëve, pasi kjo është pika tjetër e interesit," shpjegoi ai në një azhurnim të ri në YouTube.

Van de Poppe vuri në dukje se vëllimet e ulëta në rritje në nivelet më të larta lokale mbi 42,500 dollarë nxitën argumentin se nivele të tilla përbënin një "fakeout".

Nëse dobësia do të mbahet më bindshëm, 38,500 dollarë formuan një zonë të mundshme të kërcimit, me zonën midis 34,800 dhe 36,000 dollarë kritike për t’u mbajtur si mbështetje, shtoi ai.

Në kohën e shkrimit, BTC/USD ishte përsëri mbi $ 39,000, ende poshtë rreth 5.6% gjatë 24 orëve të fundit.

Numrat në zinxhir "rimarrin hale"

Megjithë vëllimet e mbetura të ulëta për të mbështetur një përparim bullish, ndërkohë, të dhënat në zinxhir treguan një kthim të formuar midis njësive të Bitcoin në përgjithësi.

Të lidhura: 5 kriptovalutat kryesore për t'u parë këtë javë: BTC, UNI, LINK, SOL, XMR

Siç u vu në dukje nga Lex Moskovski, zyrtari kryesor i investimeve në Moskovski Capital, numrat mesatarë javorë të njësive të rrjetit Bitcoin u kthyen në nivelet e fundit para rënies së çmimit të BTC në maj.

Nuk është e vetmja metrikë që keni "fshirë hale", siç e quan Moskovski-komanda e fortë hodler e furnizimit me BTC gjithashtu është rikthyer fuqishëm, me furnizimin jolikuid që ka arritur nivelet më të larta të të gjitha kohërave.

Lexo artikullin:  Përfitimet tatimore të kriptës në një 401 (k) mund të hapin sytë

Në lajme të mira shtesë, e gjithë kufiri i realizuar i Bitcoin po rritej përsëri kur filloi gushti, diçka që krijuesi i modelit të aksioneve në qarkullim PlanB sugjeroi se ishte një ngjarje bullish.

Si KriptoPumpLajmet raportuan, në qershor të vitit të kaluar, kapaku i realizuar përmbysi humbjet e shkaktuara nga përplasja e koronavirusit të Marsit, duke vazhduar të lëshojë tregun aktual të demave.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju