Kostoja e BTC bie nën 46 mijë dollarë, megjithatë ekspertët po bankojnë në nivelet më të reja të Bitcoin të të gjitha kohërave

Një ulje e shënuar nën 46,000 dollarë ka pak efekt në besimin, me një pamje afatgjatë që ende preferon një përballje me 60,000 dollarë dhe gjithashtu më lart.

Çmimi BTC bie nën 46 mijë dollarë, por analistët po vënë bast për nivelet më të larta të Bitcoin të të gjitha kohërave

Bitcoin (BTC) pa nivele më të ulëta nën 45,600 dollarë më 15 gusht, si një pjesë e dytë e rezistencës së tij që u refuzua.

Analistët shikojnë sulmin e BTC në nivelet më të larta të të gjitha kohërave

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe gjithashtu TradingView zbuluan se BTC/USD u largua nga 46,000 dollarë gjatë natës të Shtunën pasi një shpërthim i shkurtër më herët.

Si KriptoPumpLajmet e raportuara, demat në të vërtetë kishin mbaruar avullin e rëndë gjatë një sulmi në një sipërfaqe të konsiderueshme të murit të shitjes duke e mbajtur Bitcoin -in nga 50,000 dollarë.

Kthesa U stimuloi një gjendje shpirtërore shumë më të prekshme për të Dielën, me humbjet e përditshme që qëndronin në 4% në kohën e kompozimit.

"Ky vend është për mua punëdhënësi i rëndësishëm dhe gjithashtu vështirësi për t'u ngjitur", paralajmëroi investitori i shquar në Twitter Pentoshi, duke përqafuar një pamje të favorshme në kohëzgjatje më të mëdha.

BTC/USD, ai përfshiu, kishte përfunduar praktikisht punën përgatitore për një rimeç të niveleve më të larta të të gjitha kohërave në një zonë mbi rezistencën në $ 50,000 dhe gjithashtu më të madhe.

"Unë ende mendoj se ndërkohë sigurisht që do të jetë një LH afatshkurtër në mini para se të shkojmë me atë varietet të lartë."

Investitor, ekspert dhe gjithashtu CryptoPumpFaktori i lajmeve Micha ël van de Poppe gjithashtu la të kuptohet në lidhje me një minutë afatgjatë të besimit që ndoshta shfaqet shpejt.

"Bitcoin është brenda rezistencës më të madhe të kohëzgjatjes," tha ai në Twitter të Shtunën

"Java e ardhshme me siguri do të jetë java thelbësore, supozoj."

Blini dhe gjithashtu gradat e tregut në shkëmbimin domethënës Binance zbuloi shitësit 48,000 dollarë që ishin ende në pozitë, me ndihmën e mbledhur në 45,000 dollarë pas uljes së moderuar të këmbës.

Cardano ftoh tubimin e rëndësishëm

Bitcoin kishte një efekt të dukshëm të valëzimit midis altcoins të rëndësishme.

I ngjashëm: Grafiku XRP fillon kujdesin e shitjes pasi kostoja të rritet me 54% në një javë

Ndërsa të shumta në pesëdhjetë kriptovalutat më të larta sipas kufirit të tregut ose mohuan ose panë fitime të dobëta 24-orëshe, 5 kryesuesit të gjithë hodhën simfonike me BTC.

Lexo artikullin:  Banka e Commonwealth-it e Australisë i lejon klientët të tregtojnë kripto-n direkt përmes aplikacionit të saj

Shenja ADA e Cardano, përveç XRP kur filloi pushimi i fundjavës, doli nga nivelet më të larta shumë mujore në rreth 2.10 dollarë.

“A do të blija Cardano pikërisht këtu? Jo, ”paralajmëroi Van de Poppe para rënies.

"A mendoj se Cardano do të ketë vlerë në muajt/vitet e ardhshme? Po."

Individët e tregut mbeten të parashikojnë mundësitë e altcoin për të rritur në muajt e ardhshëm, me një përqendrim në simbolet DeFi në mënyrë specifike.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju