Buda Exchange fillon të kërkojë Verifikim Selfie për tërheqje në Adresa të reja Bitcoin

Buda Exchange fillon të kërkojë Verifikim Selfie për tërheqje në Adresa të reja Bitcoin

Buda, një shkëmbim me bazë në Kili, i njohur më parë si Surbtc, tani do të zbatojë masa të reja sigurie për të mbrojtur përdoruesit e tij nga përpjekjet e hakerimit. Platforma tani do të kërkojë nga përdoruesi të dërgojë një verifikim selfie sa herë që kërkohet një tërheqje në një adresë të re bitcoin. Sidoqoftë, kjo do të prekë vetëm përdoruesit që nuk kanë aktivizuar masat e tyre të vërtetimit me dy faktorë (2FA).

Masa u njoftua në një postë dërguar klientëve të shkëmbimit më 22 qershor, kur u kërkoi përdoruesve të aktivizonin opsionin e tyre 2FA në mënyrë që të përjashtoheshin nga respektimi i kësaj mase të re sa herë që një tërheqje drejtohet në një kripto të re adresë. Sipas emailit, vendimi për ta bërë këtë u motivua nga një seri fushatash mashtrimi me email phishing që synonin kompaninë. Emaili shpjegoi:

Këto javë të fundit ne kemi zbuluar disa faqe që paraqiten si Buda.com. Shtë e ngjashme me atë SMS të rremë që ju vjen për të marrë kredi nga banka. Ky quhet phishing.

Deri tani, nuk ka pasur raporte për humbje të lidhura me këto sulme phishing.

Bankat tani janë aleate

Ndërsa shkëmbimi ka patur probleme me bankat në të kaluarën në Kolumbi dhe Kili, ku këto institucione mohuan ta shërbenin atë dhe madje vendosën një embargo bankare kundër tij në qershor 2018, sot historia është e ndryshme. Shkëmbimi tani është pjesë e sandboxit kolumbian që mundëson dhe çifton shkëmbimet e kriptomonedhës dhe bankat për të testuar operacionet e tyre të përbashkëta.

Si pjesë e këtij kuadri të ri, Buda tani është partnerizuar me Bankën e Bogotës, duke u ofruar klientëve të saj mundësinë për të bërë depozita direkte dhe tërheqje nga dhe nga shkëmbimi respektivisht. Ndërsa këto operacione ishin mbështetur tashmë nga bankat kolumbiane, kjo aleancë e re i njeh këto si transaksione zyrtare të shkëmbimeve, duke i çliruar përdoruesit nga çdo bllok ose masa të tjera që mund të marrë operatori bankar. Kjo ka ndodhur me Binance dhe disa banka në MB

Lexo artikullin:  Rishikimi rregullator i FSC pritet të mbyllë 40 shkëmbime kripto në Korenë e Jugut

Çfarë mendoni për verifikimin e ri selfie të Budës për depozitat në adresat e reja të Bitcoin? Na tregoni në pjesën e komenteve më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju