Budweiser përdor 120 mijë dollarë për të blerë NFT dhe domenin e 'art artit' dhe Beer.eth

Biznesi i birrës duket se po merr një tjetër hyrje në zonën e kriptove dhe blockchain me këto blerje më të fundit.

Budweiser përdor 120 mijë dollarë për të blerë NFT dhe domenin 'art art' NFT dhe Beer.eth

Budweiser, një degë e Anheuser-Busch In Bev, duket se në fakt ka miratuar në mënyrë jozyrtare një artikull të shenjave të padëgjueshme, ose NFT, pasi e bleu atë për përdorim në llogarinë e tij në Twitter.

Sipas dokumenteve nga tregu OpenSea, prodhuesi i birrës bleu një raketë të markës Budweiser NFT onAug 24 për 8 Ether (ETH), ose rreth 25,704 dollarë. Biznesi përdori fotografinë e "Jeta e Partisë", duke përfshirë 3 kontejnerë birre që përbëjnë trupin e një anije rakete, për autoritetet e saj imazhin e llogarisë në Twitter. Në momentin e publikimit të revistës, 224,900 fansat e Budweiser ende mund të shikojnë fotografinë.

Duke pranuar krijuesin e NFT, Tom Sachs, me një retweet, Budweiser duket se po merr një tjetër hyrje në zonën e kriptove dhe blockchain me këtë blerje më të fundit Më 11 gusht, biznesi gjithashtu mori emrin e domain Beer eth nëpërmjet Shërbimit të Emrit Ethereum në OpenSea për 30 ETH, ose më e madhe se 96,000 dollarë në kohën e revistës.

Related: Nëse kriptovalutat do të ishin birrë…

Bizneset e ndryshme të birrës që drejtohen nën Anheuser-Busch In Bev kanë hyrë në të vërtetë në zonën elektronike. Në qershor, emri i markës së birrës pilsner në Mbretërinë e Bashkuar, Stella Artois nisi një koleksion të NFT-ve të njohura të lëkurës që do të përdoren në kuaj në lojën elektronike të garave elektronike të makinave Zed Run Në 2020, Anheuser-Busch In Bev pilotoi një sistem që mundësonte konsumatorët për të gjetur rrjetin e furnizimit të birrave të tyre në blockchain.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju