Kompania 'Bleni tani paguaj më vonë' Zip përgatitet të përdorë tregtinë e kripto në Australi dhe Shtetet e Bashkuara

"Ne e dimë që brezi ynë i ri i klientëve kërkon produkte dhe shërbime shtesë që janë të rëndësishme për ta," deklaroi bashkëthemeluesi i Zip, Peter Grey

Firma 'Blej tani paguaj më vonë' Zip planifikon të ofrojë tregti kripto në Australi dhe SH.B.A.

Kompania Australiane 'blerja tani paguaj më vonë' (BNPL) Zip po kërkon të futet në tregun e kripto duke përdorur shërbime tregtare për përdoruesit brenda 12 muajve të ardhshëm.

Bashkëthemeluesi i Zip Peter Gray informoi Reuters më 22 korrik se zgjerimi i ndihmës për shërbimet e tregtisë së kripto dhe furnizimi i një portofoli dixhital ishte ndër kërkesat kryesore nga klientët e saj. Bashkëthemeluesi i mbajti kartat e tij afër gjoksit të tij megjithatë dhe nuk investoi një udhërrëfyes ose program të veçantë për të arritur.

"Ne e dimë që brezi ynë i ri i klientëve kërkon produkte dhe shërbime shtesë që janë të rëndësishme për ta," deklaroi Grey.

Rivali i Afterpay u shërben klientëve në Australi, Zelandën e Re dhe SH.B.A. nën sistemin e tij Quadpay Amerikan. Kompania sapo zbuloi se Quadpay do të ribotohet në Zip për të rritur ndërgjegjësimin për emrin e markës si një biznes ndërkombëtar.

Nëse kompania BNPL vazhdon me strategjitë e saj të kriptos, Zip në të vërtetë ka deklaruar se ka të ngjarë ta përdorë këtë shërbim për klientët Australian dhe SH.B.A.

Sipas Yahoo Finance, Zip ka një kapak tregu prej 4.1 miliardë dollarësh. Kompania pretendon në një treg jashtëzakonisht konkurrues midis gjigandëve të tillë si Afterpay, i cili e ka origjinën e idesë dhe ka një kapak më të lartë tregu prej 31.4 miliardë dollarësh.

Apple zbuloi strategjitë për të hyrë në sektorin BNPL më parë këtë muaj me një shërbim që do t'u mundësojë përdoruesve të Apple Pay të shpenzojnë për blerje në 4 instalime pa interes. Paspay sot ekspozoi fillimin e artikullit të parë me bankën Westpac për të përdorur llogari të kursimeve të kostos me një normë interesi prej 1%.

E ngjashme: Pay Pal rrit kufizimet e blerjes së kriptos në 100K $

Në prill, bashkëthemeluesi i Zip përmendi që strategjitë afatshkurtra të kompanisë nuk konsistonin në përdorimin e artikujve bankarë konvencionalë. Ai gjithashtu hoqi këshillat e para në lidhje me strategjitë e tij më gjithëpërfshirëse duke vërejtur se ato "ndoshta kanë të bëjnë më shumë me kripto ose aftësinë për të blerë dhe shitur aksione nga aplikacioni sesa aftësinë për të pasur një llogari kursimi pa kupon".

Lexo artikullin:  Demat e Bitcoin menaxhojnë skadimin e zgjedhjeve të së Premtes prej 1.7 B $ nga muaji në muaj

Sipas informacionit nga TradingView, aksioni Zip (Z1P) ka një vëllim tipik prej 10 ditësh prej 13.98 milion dollarë dhe aktualisht është me një kosto prej 7.14 $.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju