Blerja e Bitcoin dhe eter thjesht u bë më e lehtë në Honduras me ATM Cryptocurrency

Një ATM kriptomonedhë e prezantuar sot në Honduras, raportoi ReutersFriday Sipas të dhënave, kjo është ATM kriptomonedhës fillestare në vend. Ai u mundëson individëve të blejnë bitcoin dhe ethereum duke përdorur paratë e lempira të lagjes.

Republika e Hondurasit është një komb në Amerikën Qendrore Ajo kufizohet me El Salvadorin, kombi i cili miratoi një legjislacion që e bën tenderin e ligjshëm të bitcoin së bashku me dollarin amerikan. Legjislacioni është gati të hyjë në rezultat në Shtator 7.

ATM -ja e kriptovalutës në Honduras, në zonën tuaj të quajtur La Bitcoinera, ishte montuar në një kullë në vendin e punës në financimin e Tegucigalpa nga kompania Honduranase TGU Consulting Group.

Drejtori i Përgjithshëm i TGU Juan Mayen, CEO 28-vjeçar që drejtoi iniciativën e kripto ATM, përshkroi se nuk kishte mjete të kompjuterizuara për të blerë kriptovaluta më parë, duke përmendur:

Ju duhej ta bëni atë peer-to-peer, të kërkoni një person që &#x 2026; ranë dakord për ta bërë atë, për të kënaqur në sasi individuale dhe tërheq x para të gatshme, të cilat janë jashtëzakonisht shqetësuese dhe të pasigurta me kusht që atmosfera në Honduras.

Faqja e internetit e monitorimit të kriptomonedhës ATM Coinatmradar nuk paraqet aktualisht asnjë lloj ATM kriptomonedhë për Hondurasin.

Mayen deklaroi se ai synon të montojë edhe më shumë ATM të kriptomonedhës. Ai mbajti në mendje se disa dizajnerë të aplikacioneve softuerike në vend aktualisht paguhen në kriptovaluta, duke theksuar se përdorimi i kriptomonedhës sigurisht që do të zvogëlojë shpenzimet e dërgimit të kompensimeve.

Në vitin 2020, Honduranët që jetojnë jashtë dërguan 5.7 miliardë dollarë, rreth 20% të kombit &#x 2019; pbb (PBB), në kompensime.

Me hyrjen në fuqi të ligjit të ardhshëm të Bitcoin, Presidenti i El Salvadorit Nayib Bukele deklaroi kohët e fundit se 200 kripto ATM janë duke u montuar.

A besoni se Hondurasi duhet të ketë shumë më shumë ATM kriptovalutash? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju