Nga Numrat: Çfarë 10 $ në Bitcoin çdo ditë do të investonin në internet

Një pjesë e madhe e kapitalistëve të rinj mendojnë se ata në të vërtetë kanë humbur shansin për bitcoin. Kjo thjesht nuk është e vërtetë. Më pak se 10% e globit aktualisht mësojnë për bitcoin. Kjo lë mbi 6 miliardë individë në planet që nuk e kuptojnë në lidhje me bitcoin. Pra, në realitet, kapitalistët që po hyjnë aktualisht që supozojnë se kanë dështuar mbeten në të vërtetën, adoptuesit shumë të hershëm.

Leximi i Lidhur | Çmimi i Bitcoin thyen 45,000 dollarë për herë të parë në më shumë se 2 muaj, a është i mundur 64,000 dollarë përsëri?

Përveç kësaj, mesatarja e kostos së dollarit (DCA) në fakt ka përfunduar duke qenë një metodë shumë e preferuar për individët për të blerë tregun. Mesatarja e shpenzimeve të dollarit është thjesht arti i shpërndarjes së investimit financiar gjatë një sasie kohe, në krahasim me marrjen e çdo gjëje me një rënie. E thënë thjesht, shteti që një financier ka 1,000 dollarë për të shpenzuar menjëherë në BTC, në krahasim me marrjen e BTC me vlerë 1,000 dollarë njëkohësisht, ata mund të zgjedhin për të zgjeruar blerjen gjatë një sasie kohe.

Lexim i Lidhur | Kapaku i Tregut Crypto është më afër 2 trilion dollarë, çfarë të presësh nga tregu

Kapitalisti i deklaruar kështu mund të marrë një vendim që ata dëshirojnë të marrin BTC në periudhën prej 10 ditësh. Blerja e $ 100 me vlerë të mirë të BTC çdo ditë për 10 ditë. Ose ndoshta duke marrë 10 dollarë vlerë të mirë të BTC për 100 ditë. Koncepti prapa tij mbetet i njëjtë; përhapja e investimeve financiare në mënyrë që ndikimi i paqëndrueshmërisë të ulet në investimet e deklaruara financiare.

Si do të funksiononte kjo në Bitcoin

Bitcoin shkon në të paktën një vjeç në këtë moment, kështu që shumë gjëra kanë ndodhur në të vërtetë në treg. Duke pasur parasysh zhvillimin e tij të jashtëzakonshëm, kapitalistët duan që ata të kishin shpenzuar një sasi të madhe në zotërim kur ishte ende me kosto të ulët. Por çfarë ndodh nëse do të kishit vendosur 10 dollarë çdo ditë menjëherë në bitcoin gjatë 5 viteve të fundit? Sa shumë do të kishit me siguri aktualisht?

Lexo artikullin:  Banka Qendrore e Kolumbisë shpall Programin e parë pilot të Blockchain Bond

Merrni 110 USDT Futures Bonus plotësisht falas!

Lexim i Lidhur | Bitcoin N 46 50K $, A do të Tregojë $ XNUMXK Para Tregut të Ariut Tjetër?

Epo, nëse një financier do të kishte 10 dollarë kapitalistë në ditë për 5 vitet e mëparshme në BTC, sasia e plotë e investuar me siguri do të ishte shfaqur pak më shumë se 18,300 dollarë. Por sasia në BTC sigurisht që do të kishte më shumë se 334,000 dollarë. Duke çuar në mbi 1,800% fitime nga investimet financiare. Pra, një investim financiar prej $ 300 në muaj sigurisht që do të ishte shfaqur në mbi $ 300,000 në kthim pasi të ishte zbritur investimi i parë financiar.

Kthimi gjithashtu më shumë se 5 vjet sigurisht që do të sillte shumë më tepër përfitime. Dhe kthimi për 10 vjet sigurisht që investimet financiare do të ishin zgjeruar mbi 100,000% vetëm në vitet e fundit.

Çmimi i Bitcoin deri në datën

Bitcoins në thelb nuk vlenin absolutisht asgjë kur u shfaqën fillimisht; $ 0 Ato shpërndaheshin pa pagesë. Dikush mund të nxjerrë me një kompjuter të vjetër laptop, si dhe të ketë mijëra bitcoin në asnjë kohë fare. Por ndërsa individët filluan të shohin efektivitetin e inovacionit, shkalla e zotërimit filloi të rritet në qiell.

Leximi i ndërlidhur | Bitcoin do të thyejë mbi 100,000 dollarë në gjashtë muaj, CEO Omar Chen

Kjo sjell që BTC të marrë vlerë me kohën që ndodhi. Më shumë individë filluan të përdorin posedimin. Por ende nuk ishte i njohur gjerësisht deri në gjoksin e Rrugës së Mëndafshit. Kur përfaqësuesit e qeverisë thyen uebfaqen në të cilën BTC ishte paratë kryesore për tregtimin, të gjithë do të donin të dinin se cilat ishin këto para që nuk mund të hartohen.

Norma kryesisht mbeti e nivelit pas kësaj deri në vitin 2017, që është kur ndodhi ndër një prej tregjeve më të shquar në avancim. Shkalla e BTC u rrit nga e regjistruar nën 4,000 dollarë në 19,000 dollarë në mes të prillit dhe dhjetorit 2017, duke krijuar një rekord të ri të të gjitha kohërave.

Grafiku i çmimeve të Bitcoin nga TradingView.com

Norma e BTC është zgjeruar në të vërtetë mbi 400,000% sepse në fillim | Burimi: BTCUSD në TradingView.com

Lexo artikullin:  Bitcoin: Cili është efekti i pretendimeve të Musk 'por unë nuk i hedh'

Pas kësaj, u duk sikur BTC në të vërtetë kishte arritur kulmin, dhe sigurisht që do të rrëzohej përsëri në nr. Por 4 vjet më vonë, BTC ende po ecën mirë, me 30,000 dollarë që konsiderohen si të ulëta të të gjitha kohërave për kriptomonedhën. Kjo thjesht ka shumë të ngjarë të demonstrojë se sa më shumë bitcoin mund të zgjerohet në vitet e ardhshme.

Foto e veçuar nga The Week, grafik nga TradingView.com .

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju