A mundet Bitcoin të prishë trendet historike të çmimeve të shtatorit? Rritja mbi 51 mijë dollarë sugjeron që muaji i 2021 -të i vitit 9 është ndryshe

A mundet Bitcoin të prishë trendet historike të çmimeve të shtatorit? Rritja mbi 51 mijë dollarë sugjeron që muaji i 2021 -të i vitit 9 është ndryshe

Bitcoin po arrin sukses të Dielën, duke u rritur 5.4% gjatë 7 ditëve të fundit si dhe 26.3% gjatë gjithë muajit të fundit. Kaq shumë ka kërcyer mbi zonën prej $ 51K të Dielën në mbrëmje (EST), duke arritur një lartësi prej 51,863 dollarë secila.

Java e parë e shtatorit praktikisht ka mbaruar, prandaj shumë, BTC po duket vërtet e mrekullueshme nga çmimi, megjithatë zakonisht, posedimi kryesor i kriptove nuk &#x 2019; mos bëni mirë këtë muaj. Në vitin 2013, BTC mbeti në të kuqe atë shtator pasi arriti në një vlerë prej 240 dollarësh (ATH). Ai u ul pas ATH -së të mëparshme, si dhe u tregtua për 138 dollarë për bitcoin më 1 shtator 2013.

Në përfundim të muajit në shtator 2013, BTC po tregtonte duart për 137 dollarë. Por pas shtatorit, respektimi i muajve që çojnë në përfundimin e 2013, BTC &#x 2019; Çmimi u përshkallëzua në 1,240 dollarë për BTC në Dhjetor Përsëri në Shtator 2014, BTC ishte ulur, si dhe gjatë javës së parë të muajit, u tregtua për 482.28 dollarë secila.

A mundet Bitcoin të prishë trendet historike të çmimeve të shtatorit? Rritja mbi 51 mijë dollarë sugjeron që muaji i 2021 -të i vitit 9 është ndrysheÇmimi i Bitcoin (BTC) në Bitstamp më 5 shtator 2021 &#x 2013; grafik njëmujor përmesTradingview

Në përfundim të shtatorit 2014, BTC &#x 2019; Çmimi u ul gjithashtu në 377.18 dollarë për monedhë. Në Shtator 2015, BTC &#x 2019; çmimi ishte shumë më i ulët se muajt e kaluar, si dhe u këmbye për 239 dollarë secila gjatë javës së parë të muajit. Në fund të shtatorit 2015, normat gjithashtu u ulën në 232 dollarë për bitcoin.

Shtatori 2016 ishte një muaj i mirë për BTC, pasi çmimi filloi të përparonte drejt drejtimit të demit të vitit 2017. Më 4 shtator 2016, bitcoin po tregtonte për 608.63 dollarë për monedhë, si dhe e përfundoi muajin në 600 dollarë. Nga grupi prej $ 600 deri më 3 shtator 2017, BTC &#x 2019; Çmimi s ngriti një masiv 663.66% në 4,582.96 dollarë secila.

Çmimi u ul më 24 shtator 2017, në fund të muajit, tregtimi për 3,682.84 dollarë për BTC atë ditë. Sidoqoftë, shumë njerëz e njohin atë që ndodhi në fund të vitit në 2017, pasi BTC u afrua shumë pranë rritjes mbi zonën prej $ 20K.

Lexo artikullin:  Ari ose Bitcoin - Ku mund t’i parkoni fondet tuaja?

Kujtimet e Tregut të Ariut 2018, Çmimet e Bitcoin të Pakos 2020 Udhëheqën në Lartësitë e Re të Të Gjithë Kohës deri në Vit &#x 2019; s Fundi

Deri në shtator 2018, BTC ra përsëri një tregti për 7,272 dollarë secila në të gjithë tregun bearish. BTC &#x 2019; Çmimi s u ul gjithashtu në fund të muajit më 30 shtator 2018, si dhe u tregtua për 6,625 dollarë secila. BTC u trajtua për të mbledhur një avull të rëndë deri në javën e parë të shtatorit 2019, si dhe u tregtua për 9,757 dollarë për bitcoin.

A mundet Bitcoin të prishë trendet historike të çmimeve të shtatorit? Rritja mbi 51 mijë dollarë sugjeron që muaji i 2021 -të i vitit 9 është ndrysheÇmimi i Bitcoin (BTC) në Bitstamp më 5 shtator 2021 &#x 2013; 15 min grafik përmes Bitcoinwisdom io.

BTC u ul në 8,104 dollarë deri më 29 Shtator 2019. Lista më poshtë, BTC u tregtua për 10,280 dollarë për monedhë, si dhe deri në fund të atij muaji në vitin 2020, BTC ishte 10,775 dollarë secila. Përsëri nga këtu, BTC trajtoi për të thyer $ 20K secila ATH deri në vitin &#x 2019; s fund si dhe më shumë se ai çmim në dhjetor 2020.

Historikisht, shtatori nuk është muaji më i mirë për BTC, si dhe herë pas here, ai rrezaton në shtator në festime të pazakonta. Bitcoin është ende në rënie 29% nga ATH -ja e fundit 5 muaj më parë kur arriti 64,654 dollarë secila.

Modeli të Dielën, 5 Shtator 2021, duket shumë më ndryshe se vitet e mëparshme, ndërsa demat e bitcoin po përpiqen të shkojnë më lart. Por me 3 javë të mbetura në muaj, gjithçka mund të ndodhë në mbarë botën në tregjet e bitcoin.

Çfarë mendoni për tregun aktual të bitcoin si dhe aktivitetin historik të çmimit të bitcoin në shtator? Le të njohim se çfarë mendoni për këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju