Cardano (ADA) Lëshon Platformën e Bamirësisë Crypto me një OJQ me bazë në Ruanda

Cardano në fakt ka prezantuar atë Ruandë '& rsquo; Struktura Save theChildren aktualisht ishte shoqëria bamirëse aktuale për të pranuar kriptovaluta. Bashkëpunimi përfshinte përmbushjen kur Cardano kishte vendosur në të vërtetë një hyrje zgjidhjeje që lejoi OJQ-në të merrte kontribute duke përdorur Cardano '& rsquo; paratë vendase ADA.

Deklarata e nisur në uebfaqen Save the Children përshkruan se të rinj të panumërt të Ruandës me siguri aktualisht do të kenë aftësinë për të marrë ndihmë përmes kontributeve përmes kriptomonedhës, e cila në këtë rast është ADA.

Leximi i lidhur | Kërkesa Cardano (ADA) rritet midis investitorëve me pakicë dhe institucionale, pse kjo po ndodh

Përdorimi i bashkëpunimit me Cardano sigurisht që do të bëjë të mundur që OJQ-ja të burojë fonde drejtpërdrejt nga bamirësit pa pasur nevojë të varet nga palët e treta ose ndërmjetësit për të rafinuar kontributet. Në cilën rast bamirësia përfundon duke derdhur një përqindje të madhe të fondeve të kontribuara për akuzat.

Jo Rodeo e parë me kriptovalutë

Save the Children nuk është krejt e re për të bashkëpunuar me pasuritë elektronike. Bamirësia në fakt ka miratuar kontributet e bitcoin duke konsideruar atë 2013. Kjo fushatë kishte filluar në veprim në Typhoon Haiyan që kishte strukturuar Azinë Juglindore atë vit dhe gjithashtu kishte shkatërruar plotësisht Filipinet.

Ky veprim pa Save the Children në fund të fundit ishte OJQ-ja e parë në mbarë botën që miratoi kontributet në monedhën e kriptuar.

Merrni 110 USDT Futures Bonus plotësisht falas!

Grafiku Cardano (ADA) nga TradingView.com

Kostoja e ADA aktualisht ulet në 1.236 $ për monedhë | Burimi: ADAUSD në TradingView.com

Save the Children në të vërtetë kishte filluar të merrte kontribute në posedime elektronike në mënyrë që të ofronte ndihmë të shpejtë dhe gjithashtu të besueshme për individët e ndikuar në vendndodhje dhe gjithashtu një numër përpjekjesh që përfshijnë kriptovaluta dhe gjithashtu blockchain janë zgjeruar që andej. Një prej tyre është MicroWorks, një fushatë Save the Children që ndihmon evakuimin e të rinjve të bëjnë para duke i paguar ata për akumulimin e informacionit me telefonat e tyre të mençur.

Lexo artikullin:  Asetet sintetike në Horizon Protocol: Arritje e jashtëzakonshme për DeFi

Cardano (ADA) është aktualisht aktual për t'u regjistruar në linjën e posedimeve elektronike të miratuara nga kompania. Save the Children aktualisht mund të miratojë disa posedime elektronike duke përdorur miniaplikacionin e buxhetit të saj të kriptomonedhës.

Aq shumë, dashamirësit mund të kontribuojnë me fonde në Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Litecoin, BAT, dhe gjithashtu një mori të tjerë.

Dhurimet e Cardano (ADA) Deri më tani

Save the Children mori mbi 22,000 kontribute të ADA thjesht orë pasi prezantoi fillimin e funksionit. Shuma e praktikisht $ 30,000 kontribuar vetëm përmes ADA.

Informacioni i bashkëpunimit në të vërtetë ka qenë i favorizuar deri më tani në zonën e Cardano. Me financuesit që lavdërojnë Cardano '& rsquo; shkallëzimi për të mundësuar që kjo të ndodhë.

Leximi i lidhur | Si Cardano '& rsquo; Rrethi sCatalyst do të përmirësojë modelin e tij të qeverisjes

Cardano në të vërtetë kishte prezantuar më parë gjatë vitit që në lidhje me gjysmë miliardë dollarë ADA me vlerë të mirë do të kalonte në pishinat e rrezikut të drejtuara nga misioni në rrjetin e saj dhe gjithashtu kjo sigurisht do të ndihmonte për para më shumë se 100 bamirësi në të gjithë globin. Save the Children është gati të jetë vetëm një nga përfituesit thelbësorë të kësaj fushate.

Duke folur për bashkëpunimin, Eva Oberholzer, Zyrtari Kryesor i Rritjes në Fondacionin Cardano, pohoi se ky ishte vetëm fillimi i një bashkëpunimi të mahnitshëm.

"& Ldquo; Njerëzit shpesh çuditen nga kripto-monedha dhe gjithashtu habiten nga bllokimi. Përmes këtij piloti me Kumwe Hub, ne synojmë të tregojmë fuqinë e financimit të decentralizuar (DeFi) dhe gjithashtu zonën në mbarë botën kur lidhet me mirëmbajtjen e detyrave përtej globit të zgjidhjeve monetare dhe gjithashtu tregtisë së shenjave. "& Rdquo;–Eva Oberholzer

Foto e paraqitur nga Crypto News Flash, grafik nga TradingView.com .

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju