Cardano kompleton pirunin Alonzo Testnet, Çfarë ka tjetër?

Cardano mbyllet në një nga piketat e tij më të rëndësishme që nga fillimi, zbatimin e platformës së saj të zgjuar të kontratës, Plutus. Input-Output Global (IOG) njoftoi përmes Twitter trajtimin e tij të suksesshëm të Hard Fork për Alonzo Testnet.

Ky azhurnim do të integrojë Plutus në rrjetin kryesor, siç raportoi më parë NewsBTC. Për momentin, zhvilluesi i Cardano po teston Alonzo në fazat e kodit të ngjyrave, e para ishte blu.

Dje, 15 korrik rreth orës 19:44 UTC, testnet migroi në nyjën Alonzo White. IOG tha: "rrjeti i ri tashmë me lumturi po bën blloqe".

Secila fazë ka grupin e vet specifik të objektivave dhe detyrave që duhet të kompletohen me mbështetjen e Operatorëve të Staking Pool (SPO) dhe partnerëve të tjerë. IOG shtoi:

Gjatë javës së kaluar, ne kemi krijuar një rrjet të ri dhe kemi miratuar marrjen tonë të re të gatshëm për të na ndihmuar të na afrojmë më pranë kontratave inteligjente. Tani fillon faza tjetër e udhëtimit.

Gjatë kësaj faze, kompania zbuloi se SPO-të do të kenë mbështetje nga ekuipazhi i Projektit Catalyst, një iniciativë për t'i siguruar komunitetit mbështetje financiare për të filluar projekte të caktuara, dhe partnerë dhe Pionierë shtesë të Plutus.

Në fazat e ardhshme, testnet do të jetë më i hapur me pjesëmarrjen e komunitetit Cardano. IOG do të përqendrohet në sa vijon:

Merrni 110 USDT Futures Bonus FALAS!

Ne do të monitorojmë nga afër rrjetin e ri gjatë 24 orëve të ardhshme ndërsa vazhdojmë të bëjmë punë të mëtejshme të SC në nyjen sonte. Ne pastaj do të rishikojmë çdo reagim / rezultat nesër dhe do të fillojmë të adresojmë çdo rregullim të kërkuar. Ne presim një numër azhurnimesh ndërsa shtojmë veçori të Alonzo White.

Cardano në pistë për një epokë të re me Alonzo

Një muaj më parë, IOG festoi vendosjen e një kontrate të thjeshtë inteligjente në AlonzoBlue Cardano Tesnet. Nigel Hemsley, Shefi i Dorëzimit për IOG, tha që SPO-të kanë drejtuar nyjet testnet me sukses përkrah Pionierëve.

Lexo artikullin:  Senatori amerikan Lummis falënderoj Zotin për Bitcoin ndërsa Kongresi diskuton rritjen e tavanit të borxhit

Sipas udhërrëfyesit të kompanisë, AlonzoBlue kishte për qëllim të ekzekutonte ushtrimin e parë të një kontrate inteligjente dhe shpërndarjen fillestare të ADA-së në SPO.

Tani, AlonzoWhite do të drejtojë demo dApps, integrimin me WBE dhe PAB, standardet dhe do të ketë pjesëmarrjen e rreth 500 anëtarëve të komunitetit. Për më tepër, gjatë kësaj faze, Cardano do të ekzekutojë skriptet në rrjet për një version bazë dApp të shkëmbimit të decentralizuar Uniswap.

Në gusht, nëse Bardha rezulton po aq i suksesshëm, IOG do të lëshojë AlonzoPurple. Ky do të jetë testi i parë publik për Cardano dhe platformën e tij inteligjente të kontratave. Të gjithë Pionierët do të jenë në bord me dApps partnerë.

Në kohën e shkrimit, ADA tregton me 1,24 dollarë me një humbje prej 3.2% në tabelën ditore. Kjo kriptovalutë zuri pozicionin e 5-të në 10 më të mirët nga kapaku i tregut dhe ka treguar qëndrueshmëri në afate më të ulëta përkundër kushteve aktuale të tregut.

Cardano ADA ADAUSDT

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju