Cardano përballet me rezistencë prej 1.60 dollarë pasi çmimi i ADA arrin nivelet më të larta të 2 muajve

Cardano regjistrohet me kriptovalutat që luftojnë zonat kritike të rezistencës pasi mposhtën arinjtë më poshtë në një ringjallje të gjerë të tregut.

Cardano përballet me rezistencë prej 1.60 dollarë pasi çmimi i ADA arrin nivelet më të larta të 2 muajve

Shenja ADA e Cardano iu afrua nivelit më të lartë në 2 muaj më 10 gusht pasi fitimet e përditshme iu afruan 6%.

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView zbuluan rezistencë të vështirë të ADA/USD për të arritur në $ 1.59 - më e madhja e saj duke pasur parasysh atë 15 qershor.

Demat Cardano luftojnë 1.60 dollarë

Një nga argëtuesit kryesorë në pesëdhjetë kriptovalutat kryesore sipas vlerës së tregut, Cardano ishte akoma për të hequr qafe rezistencën shumë mujore në rreth 1.60 dollarë në kohën e kompozimit.

Sidoqoftë, efikasiteti ishte i jashtëzakonshëm, duke tërhequr vëmendjen e tregtarit me përvojë Peter Brandt i cili konsideroi në mënyrë akute forcën aktuale.

“Zhvillim i ri në Cardano $ ADAUSD. Përparimi përmes nivelit të lartë të 4 korrikut shkon shumë për të mohuar prishjen e mundshme të majës së H&S në këtë kripto, "informoi ai fansat e Twitter në një azhurnim atë ditë.

"Në fakt, ky veprim i çmimit mund të shihet si bullish për sa kohë që çmimi mbetet mbi 1.25."

Brandt përshkroi një ndërtesë aktuale të kokës dhe shpatullave në ADA/USD, nga e cila arritja në nivelet më të larta të së martës në të vërtetë kishte ndihmuar në heqjen e saj.

Tregtar shok dhe CryptoPumpFaktori i ri Micha ël van de Poppe ishte gjithashtu pozitiv në shanset e kostos së ardhshme.

“Kërcim i mirë i Cardano, por ende nuk e prish trendin rënës. Duket mirë, "përmblodhi ai.

Kundër Bitcoin, ADA bëri një kthim të fortë pasi kërkoi një rishikim të asistencës, një Van de Poppe kishte deklaruar në fakt të hënën.

ADA/USD pa nivelet e saj më të larta të të gjitha kohërave prej 2.50 dollarë më 16 maj, duke shoqëruar një pikë kthese në të gjithë altcoins pasi Bitcoin ra për shkak të goditjes së minatorëve të ndikuar nga Kina dhe përfshiu humbjen e shkallës së hash.

Altcoins kënaqen me fitimet që mposhtin Bitcoin

Në afatet javore, shumë të tjera tejkaluan fitimet e Bitcoin prej 18.5%, të përmirësuara nga Ether (ETH) në pasojat e zbatimit efektiv të pirunit të vështirë në Londër.

Lexo artikullin:  Ether Inferno: Rrjeti Ethereum djeg mbi 2.4 miliardë dollarë vlerë ETH në 87 ditë

Të lidhura: Analiza e çmimeve 8/9: BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, DOGE, DOT, UNI, BCH, LINK

ETH/USD ishte në 3,110 dollarë në kohën e kompozimit, deri 25% kundrejt 7 ditëve të mëparshme dhe të larta nga nivelet më të larta rajonale prej gati 3,200 dollarësh.

Si KriptoPumpTë reja të mbajtura në mendje, kufiri i përgjithshëm i tregut të kriptomonedhës kaloi 1.9 trilion dollarë për herë të parë duke marrë parasysh majin e sotëm, duke iu afruar shifrës së konsiderueshme prej 2 trilionë dollarësh.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju