Cardano kalon në pozicionin e 5-të më të madh të tregut kripto-ADA poshtë 30% që nga muaji i fundit i lartë i të gjitha kohërave

Kardano e parave elektronike (ADA) në fakt ka parë disa përfitime të respektueshme gjatë 12 muajve të fundit pasi ADA është rritur në të vërtetë me 1,840.5% nga viti në ditë. Edhe frontmeni i Kiss, Gene Simmons, e informoi globin më 10 tetor, pse ai shpenzoi 300 mijë dollarë në kardano (ADA), si dhe mënyrën sesi ishte &#x 2019; është paguar për të deri tani. Sidoqoftë, gjatë gjithë muajit të fundit, ADA është ulur 18%, si dhe 4.8% gjatë 7 ditëve të fundit. ADA &#x 2019; kufiri i tregut nuk është i vogël, si dhe thjesht nën stacionin e sigurt të sigurisë &#x 2019; s (USDT) vlerësimi total si kardano &#x 2019; kapitali i tregut është rreth 68.1 miliardë dollarë të Mërkurën.

Cardano kalon në pozicionin e 5-të më të madh të tregut kripto-ADA poshtë 30% që nga muaji i fundit i lartë i të gjitha kohëraveCardano (ADA) më 13 tetor 2021. ADA është ulur më shumë se 30% që nga prona e kriptove &#x 2019; të gjitha kohërave më të larta në 2 Shtator 2021, duke arritur në 3.09 dollarë secila

Tregjet ADA të Mërkurën po shohin rreth 1.9 miliardë dollarë në sasi të profesionit ndërkombëtar, si dhe shkëmbimi i kriptove Binance aktualisht kap sasinë kryesore të profesionit kardano. Tether (USDT) është çifti kryesor me kardano të Mërkurën me 58.58% të të gjitha profesioneve të ADA. Kjo është në përputhje me BTC (10.91%), USD (5.75%), BUSD (5.61%), si dhe EUR (3.89%). Von Korean rregullon pozicionin e gjashtë më të madh me 3.44% të shkëmbimeve ADA, ndërsa ETH komandon rreth 2.69% të shkëmbimeve kardano sot.

Çmimet Cardano poshtë 30% që nga të gjitha kohërat e larta

Cardano arriti nivelin më të lartë të të gjitha kohërave më 2 shtator 2021, duke arritur në 3.09 dollarë secili, megjithatë aktualisht është më i ulët se 30% që nga ajo ditë. ADA aktualisht po kalon për normat thjesht mbi kujdesin prej 2 dollarësh, si dhe monedha e binacionit të pronës kripto (BNB) aktualisht mban pozicionin e tretë më të madh në lidhje me kufirin e tregut. Pavarësisht rënies në pozicionin e 5-të, cardano akoma kap 2.86% të të gjithë kripto-ekonomisë prej 2.386 trilionë dollarësh në mesin e 10,000+ pronave elektronike përreth.

Lexo artikullin:  Profesori i Universitetit të Afrikës së Jugut i kërkon vendit të 'Përfundojë Politikën e Kriptomonedhës' - Paralajmëron Kundër Rezistencës së Kriptos

ADA kërkon të marrë vlerë më të madhe se 15% në mënyrë që të konkurrojë për pozicionin e tretë më të madh të tregut &#x 2014; BNB &#x 2019; s 77.7 miliardë dollarë vlerësimi i tregut. Prona e kriptove &#x 2019; kufiri i tregut, megjithatë, është vetëm 2.34% më pak se i sigurt &#x 2019; s Vlerësimi i përgjithshëm i tregut prej 69.8 miliardë dollarë. Për më tepër, ADA nuk është kripto marrëveshje vetëm e zgjuar që në të vërtetë ka goditur në kohët aktuale. Solana (SOL) ka rënë 10% sot, terra (LUNA) u zhvendos me 18.7%, si dhe Orteku (AVAX) hoqi 14.3% këtë javë të mëparshme.

Çfarë mendoni për kardano &#x 2019; s efikasitetin e tregut këtë muajin e kaluar? Le të njohim se çfarë mendoni për këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju