Synimi i Bankës Qendrore për transaksionet e kriptove P2P detyron fillimin të largohet nga Nigeria

Sipas një regjistrimi nga blerësi Cryptoasset, ky pezullim i procedurave është vendosur të fillojë në fillim të tremujorit fillestar të vitit 2022. Në atë kohë, Kurepay, aplikimi i të cilit përdor inovacionin e blockchain, sigurisht që do të fillojë të kufizojë organizimin e tij në pazar ( OTC) si dhe zgjidhjet e këshillimit të kriptove.

Duke komentuar startupin &#x 2019; Strategjia e strategjisë për t'u larguar nga kombi i Afrikës Perëndimore, CEO i Kurepay, Abikure Tega, vlerësohet me shumë keqardhje për atë që ai e quan një vit të tmerrshëm për nxitjen e kriptomonedhave, si dhe rritjen në Nigeri Ai tha:

Ky vit ka qenë në fakt mjaft i tmerrshëm për nxitjen e kriptomonedhave, si dhe rritjen në Nigeri, ndërsa CBN vazhdon të ndërmarrë veprime radikale për të ulur, si dhe për të dekurajuar Nigerinë &#x 2019; Zgjerimi i aftësisë për t'u bashkuar me atë që në fakt ka qenë sektori me rritje më të shpejtë në planet.

Tega përfshiu se kur CBN hodhi poshtë firmat e kriptove fituan akses në komunitetin ekologjik financiar, kjo çoi në mbylljen e disa kompanive të kriptomonedhave. E njëjta bllokim detyroi gjithashtu firma të tjera të ulin procedurat e tyre në qarkullimin skeletor duke përdorur një sistem P2P. Sipas CEO, banka rezervë &#x 2019; Udhëzimi i 5 shkurtit në fakt e kishte detyruar Kurepay-n të butonin në një version të rrjetit të kompanisë, i cili bëri të mundur që klientët të negocionin drejtpërdrejt me njëri-tjetrin.

Goditja aktuale e CBN-së për kashtën përfundimtare

Megjithatë, duke pasur parasysh që fillimi i nëntorit 2021, CBN në fakt ka rritur aksionet kundrejt investitorëve të kriptomonedhave, si dhe aktualisht po synon entitete, si dhe njerëz që ofrojnë sisteme P2P ose zgjidhje për klientët që merren me kriptomonedha. Siç është raportuar më parë ngaBitcoin com News, CBN &#x 2019; Shtypja e rivendosur e ka parë në të vërtetë disa institucione financiare duke kontrolluar rastësisht llogarinë e njerëzve që besohet se tregtojnë kriptomonedha.

Për Kurepay, një shënjestrim i tillë i sistemeve që bëjnë të mundur transaksionet P2P konfirmohet të jetë pika e fundit siç përshkroi Tega:

Programi aktual i përulësisë nga CBN në mbylljen e saj aktuale të llogarisë rrjedhëse në Nigeri me lidhje me transaksionet e kriptove që ndikojnë në shumicën e shoqëruesve përfaqësues të Kurepay në emër të udhëzimit është i padrejtë, si dhe dekurajues. Për shkak të këtij shtrëngimi aktual, të cilin ne e gjejmë të vështirë për t'u kuptuar, duke marrë parasysh se Nigeria nuk është një komb kriminal, Kurepay, Afrikë &#x 2019; aplikacioni kryesor i shlyerjes sociale për kriptovalutat & fiat &#x 2014; po zbulon pezullimin e procedurave organizative në Nigeri.

Në përmirësimin e kufizimit të organizimit të saj në OTC si dhe në zgjidhjet e këshillimit të kriptove, Tega deklaroi se Kurepay po përshkruan &#x 201C;të drejtojë një biznes me bazë në SHBA në mënyrë që të prezantojë në një atmosferë shtesë miqësore për biznesin. &#x 201D; CEO thotë se një veprim i tillë i lejon Kurepay-t të funksionojë ligjërisht, si dhe pa u theksuar mbi udhëzimet e CBN.

Lexo artikullin:  Mega fitime 12-mujore - Një duzinë aktivesh kriptosh fituan më shumë se 7,000% që nga viti i kaluar

Etiketat në këtë tavolinë tregtimi (OTC), kripto CBN, Banka Qendrore e Nigerisë, Adoption Crypto, Kurepay, P2P nigeri

Cilat janë idetë tuaja në lidhje me këtë përrallë? Na tregoni se çfarë supozoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju