Chainalysis njofton se do të përfshijë mbulimin e Dogecoin në raportet e tij

dogecoin

Biznesi i inteligjencës blockchain Chainalysis zbuloi se tani do të përbëhet nga dogecoin (DOGE), memecoin famëkeq, në raportet e tij të ardhshme. Dogecoin në të vërtetë ka kaluar nga të qenit një shaka meme në një nga monedhat më të njohura në treg, duke lëvizur vëllime të mëdha pasi u promovua nga Elon Musk, i cili në fakt ka sjellë kuptimin e tij tek auditori bazë.

Kjo në fakt ka vënë gjithashtu dogecoin në sytë e keqbërësve dhe rregullatorëve, si mashtruesit në internet që përdorin imazhin e Musk dhe marrëdhënien e tij me dogecoin për të marrë kriptovaluta nga përdoruesit. Kjo ka ndodhur në të vërtetë disa herë, me grindjen aktuale duke gjeneruar 40,000 dollarë nga përdoruesit që dërguan një larmi monedhash që parashikonin të merrnin dyshen nga Tesla '& rsquo; s CEO.

E gjithë kjo në fakt e ka bërë dogecoin ndër monedhat më të kërkuara për t'u mbuluar nga sektorët publikë dhe ekonomikë, të cilët dëshirojnë të përmirësojnë përputhshmërinë kur trajtojnë këtë pronë të re. Tani, raportet e nxitura nga të dhënat e lëshuara nga biznesi gjithashtu do të përbëhen nga njohuri rreth lëvizjeve dhe origjinës së shenjave të dogecoin (DOGE) në treg.

Rritja e zinxhirit

Kompanitë e inteligjencës Blockchain në fakt kanë përjetuar zhvillim të vazhdueshëm këtë vit, pasi një rezultat i qeverive federale dhe kompanive të tjera rrisin aftësitë e tyre të ndjekjes për zotërimet specifike të kriptomonedhës. Qershorin e kaluar, Chainalysis ngriti 100 milion dollarë në raundin e financimit të serisë E, duke arritur një vlerësim prej 4.2 miliardë dollarësh. Në atë kohë, biznesi synonte të zgjeronte aftësitë e tij për të gjurmuar monedhat e lidhura me financimin e decentralizuar që kalojnë shkëmbimet e decentralizuara.

Kompania po mendon gjithashtu për marrjen e aftësive të monitorimit monero (XMR), dhe po investon në mënyrë aktive burime për të arritur atë objektiv. Në të vërtetë, biznesi fitoi një marrëveshje prej 1.25 milion dollarë nga IRS për të inspektuar rrjetin Monero dhe shtresat e dyta si Lightning Network në 2. Megjithatë, Chainalysis në fakt nuk ka raportuar ndonjë përditësim në këtë drejtim. Javën e kaluar, kompania e përputhshmërisë së kriptove Ciphertrace raportoi se në të vërtetë kishte krijuar mjete të rritura për të ndihmuar në gjurmimin e marrëveshjeve të bazuara në Monero.

Lexo artikullin:  Ethereum Bolsters Bulls? Çfarë i ktheu investitorët me pakicë

Çfarë mendoni për Chainalysis që paraqet mbrojtjen e Dogecoin në raportet e tij? Na tregoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju