Kina dhe Bitcoin: 'Kashta e fundit' do të ishte diçka si

Pozicioni i Kinës në lidhje me kriptovalutat në të vërtetë është regjistruar mirë dhe me kalimin e çdo dite, politikat rreth minierave të kripto dhe kompanive po bëhen më të rrepta. Peisazhi rregullues në të vërtetë ka kërkuar që shumë adhurues të kriptove të mendojnë se Kina mund të vendosë një kufizim të drejtpërdrejtë të mbajtjes së Bitcoin përveç kriptove të tjera.

Sipas Bobby Lee, midis maksimalistëve të hershëm të Bitcoin dhe CEO i Baletit, gjërat në Kinë janë intensifikuar në të vërtetë, dhe "gjëja tjetër që ata mund të bënin, kashta e fundit, do të ishte diçka si ndalimi i kriptovalutave krejtësisht". Në një intervistë aktuale, Lee i cili ishte aktualisht në Shangai mbajti në mendje se shanset që kjo të ndodhte ishin 50-50.

Megjithëse Lee mendoi se Bitcoin mund të mbaronte këtë vit me rreth 250,000 dollarë dhe arriti një milion dollarë deri në 1, e ardhmja e saj në Kinë ishte ende e ndyrë. Kjo u shfaq kur Kina sapo promovoi një kufizim minerar në një numër provincash që specifikojnë çështje ekologjike. Lee mbajti në mendje:

Për të ruajtur këtë stabilitet monetar të deklaruar, përdorimi i një elementi monetar të pakontrolluar, të paparashikueshëm do të shtypej nga qeveria federale. Miniera ishte një veprim dhe sipas Lee, qeveria federale mund të ndërmarrë hapa përkundrejt biznesit dhe shkëmbimeve që punojnë brenda vendit, që konsiston në një kufizim total të kriptovalutave. Ai përfshiu:

Lee gjithashtu parashikoi:

Ndërkohë, Pagesa Elektronike e Kinës Valuta Dixhitale [DCEP] ose juan dixhital po përjetonte një zhvillim të rëndësishëm. Kombi do të kontrollojë e-CNY përgjatë Lojërave Olimpike Dimërore në 2022.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju