Gjykata Kineze vendos që kriptomonedha nuk mbrohet nga ligji duke cituar mungesën e statusit ligjor

Gjykata Kineze vendos që kriptomonedha nuk mbrohet me ligj duke cituar mungesën e statusit ligjor

Gjykata e Lartë në Kinë &#x 2019; Rajoni Shandong i veriut dha një deklaratë publike të Dielën duke e bërë të qartë se kriptovaluta nuk mbrohet me ligj, raportoi South China Morning Post të Hënën Sipas deklaratës:

Investimi ose tregtimi i kriptomonedhës nuk është &#x 2019; t mbrojtur me ligj.

Gjykata u mor me këtë vendim pasi vlerësoi një situatë ku ankuesi shpenzoi 70,000 juanë (10,799 dollarë) në simbole kripto të rekomanduara nga miqtë e tij të mirë në vitin 2017. Megjithatë, llogaritë u mbyllën 2018 pas Kinës &#x 2019; s banka rezervë, Populli &#x 2019; s Banka e Kinës (PBOC), ripërsëriti kufizimin e saj për bankat nga kujdesi për blerjet e kriptomonedhës.

Në janar, një gjykatë e ndërmjetme në Jinan, Shandong &#x 2019; Qyteti i financimit, vendosi që ankuesi &#x 2019; Kërkesat e mashtrimeve nuk ishin të qëndrueshme pasi zotërimet e kriptove nuk kishin asnjë lloj statusi juridik në Kinë. Ankuesi rrjedhimisht apeloi akoma, në mars, gjykata mbështeti vendimin e saj.

Ky vendim mohon disa zgjedhje të mëparshme nga shumë gjykata të ndryshme kineze. Për shembull, Njerëzit e ndërmjetëm të Shangait Nr.1 ​​&#x 2019; s Gjykata vendosi që bitcoin ishte një pronë elektronike e mbrojtur me ligj në maj të vitit 2015. Një muaj më parë, Njerëzit e Qarkut Shenzhen Futian &#x 2019; Gjykata në Provincën Guangdong deklaroi një pronë të paligjshme rezidenciale ose komerciale me vlerë financiare.

Ndërkohë, Kina në fakt ka rritur nismat e saj në ndëshkimin e detyrave të kriptove, të përbërë nga mbyllja e fermave të minierave. Javën e kaluar, dega Shenzhen e PBOC me sa duket mbylli 11 biznese që morën pjesë në detyra kripto.

A mendoni se kriptovaluta duhet të mbrohet me ligj? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju