Minatorët kinezë rrotullohen në monedhat alternative për të vazhduar punën

kinez

Masat e tanishme të minierave dhe tregtisë në Kinë ndikuan në jetën e minatorëve të panumërt që kishin nevojë për të ndaluar operacionet e tyre për shkak të politikave të reja të zhvilluara nga qeveria federale. Ndërsa një pjesë e madhe e tyre po kërkojnë të transferohen në kombet e tjera, ka po ashtu një grup që kërkon të merret me opsione të reja për të vazhduar garën në vend.

Mosha e re e argumenteve të bazuara në ruajtje është ndër fokuset më domethënëse të këtij grupi. Bloomberg e verifikoi këtë, të pranishëm në web 3.0 Blockchain Application Cum Computing Power Overseas and Distribution Storage Convention in Chengdu —– ndër rastet e para të lidhura me kripto që ndodhën pas goditjes. Disa nga minatorët e pranishëm kishin një interes në Filecoin, duke diskutuar se mund të ishte një bast më i sigurt për shkak të procedurës së saj më pak energjike të minierave. Një minator tjetër i specifikuar Filecoin ishte një "& ldquo; organizata e vendndodhjes gri që nuk ka '& rsquo; rregullatorët e kapur akoma & rsquo; vëmendje, & rdquo; duke përshkruar interesin që qëndron pas tij.

Një tjetër shenjë e bazuar në depo që po merr interesin e këtyre minatorëve është Swarm, një monedhë që ndan të njëjtën propozim si Filecoin dhe Chia.

Minatorët ende hezitojnë të veprojnë

Sidoqoftë, këta minatorë janë më të guximshmit për shumë, pasi këto kriptovaluta të reja mund të jenë gjithashtu në shënjestër të qeverisë federale kineze në të ardhmen. Sipas profesionistëve, disa minatorë janë ende në një fazë të pritjes dhe të shikimit, duke parashikuar më shumë veprime nga qeveria federale. Por indikacionet nuk janë '& rsquo; e dobishme. Javën e kaluar, Anhui, një provincë tjetër kineze, zbuloi se do të ndëshkonte operatorët e minierave të bitcoin në zonë për shkak të mungesës së energjisë.

Sipas Tan Weizhe, partneri i trajtimit të Zhizhen Capital, ka akoma shumë minatorë që presin të transferohen në kombet e tjera dhe shumica e tyre do të transferojnë në tetor Tjetri Weizhe drejton shërbimet e migrimit të energjisë minerare dhe mbikëqyr drejtimin e një numri kompleksesh kripto në SH.B.A., Australia dhe Kanada.

Lexo artikullin:  iTrust Liston në AscendEX

Ndërsa shtypja e operacioneve minerare dhe tregtare rritet, qeveria federale kineze rrit fushën e provës së monedhës dixhitale të bankës rezervë, juan dixhital.

Çfarë mendoni për këtë bosht të ri të minatorëve kinezë në kriptovaluta më të çuditshme? Na tregoni në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju