Ciphertrace njofton aftësi të zgjeruara të gjurmimit monero për qeveritë

Ciphertrace njofton aftësi të zgjeruara të gjurmimit monero për qeveritë

Analizat Blockchain dhe kompania e përputhshmërisë së kriptove Ciphertrace zbuloi të enjten “& ldquo; rriti aftësitë e gjurmimit Monero për firmat dhe bankat e qeverisë federale. " & rdquo; Informacioni i deklaratës:

Bazuar në studimin kërkimor të financuar pjesërisht nga Departamenti Amerikan i Sigurisë Kombëtare, Ciphertrace përdor mjete të gjeneratës së ardhshme të vizualizimit për gjurmimin Monero.

"& Ldquo; Ciphertrace i çon Monero aftësitë gjurmuese në nivelin tjetër me aftësinë për të ndjekur qarkullimin e fondeve në mënyrë të kundërt nga marrëveshja e interesit në burimin e tij," & rdquo; ajo përfshin. & ldquo; Përmirësimet krejt të reja u japin konsumatorëve aftësinë për të përgatitur raporte vizuale gjithëpërfshirëse për të gjetur më mirë aktivitetet e dyshimta. "& rdquo;

Dave Jevans, Ciphertrace & rsquo; CEO, komentoi: & lasquo; Qasja në këtë gjurmë të rritur Monero rrit prakticitetin e monedhave të intimitetit personal për rregullatorët afatgjatë, garantues që shkëmbimet, tavolinat OTC dhe kompanitë e tjera të posedimit virtual do të kenë aftësinë t'i përmbahen masave anti-botërore -kërkesat e pastrimit të parave ndërsa vazhdoni të pranoni marrëveshje monero [XMR]. ”& rdquo;

Carol Van Cleef, kryetare e Praktikës Blockchain andDigital Assets në “Bradley Arant Boult Cummings LLP, mbani në mend se marrëveshjet e & ldquo; (*) në ​​fakt kanë ofruar vështirësi të konsiderueshme për shumë kompani”, & rdquo; duke përpunuar: Gjurmimi i Monero '& rsquo; s risi të dallueshme dhe përmirësime krejt të reja të vizualizimit për gjurmimin

Marrëveshjet e Ciphertrace janë një përparim i madh për shkëmbimet e kriptove dhe bankat që kërkojnë më shumë hapje në marrëveshjet Monero pasi përpiqen të trajtojnë rreziqet e pastrimit të parave të lidhura me monedhat e privatësisë personale. Përveç kësaj, Monero,

Në kërkesën e 2 patentave amerikane për novacionin e saj të gjurmimit Ciphertrace në Monero në 2015. Lagja e së enjtes është në mëdyshje rreth

Twitter '& rsquo; sSeth Për deklaratën e privatësisë. Përdoruesi i Podcast Out Out & ldquo; (*), & rdquo; nikoqir i Ciphertrace të fokusuar në privatësinë, përmendi se deklarata e

Në gusht nuk jep asnjë informacion dhe biznesi në fakt ka bërë një kërkesë të krahasueshme më parë. Ciphertrace në 2015, Monero zbuloi “& ldquo; botë & rsquo; s Fillimisht aftësitë e gjurmimit Monero për policinë, qeverinë federale dhe kompaninë e posedimit virtual. " & rdquo; Mbështetësit nuk u pajtuan, megjithatë, se mjeti i zbuluar në fakt mund të gjurmonte monedhën e privatësisë personale '& rsquo; s merret. Ciphertrace nuk ka shumë të ngjarë që Monero të gjurmojë Justin Ehrenhofer në nivelin e largët që ata të mund të gjurmojnë ndonjë monedhë tjetër, ”& rdquo; Twitter, një ekspert i përputhshmërisë së kriptove, i përshkruar në

Lexo artikullin:  Kjo 'kurrë më parë' moda e Bitcoin mund të rezultojë në 'dobësi të mëtejshme'

në atë kohë. Ciphertrace Një numër muajsh pasi Monero deklaroi se kishte një mjet për të gjurmuar marrëveshjet e Shërbimit të të Ardhurave të Brendshme, SHBA Chainalysis Inc (IRS) punoi me kompaninë e inteligjencës kriptoIntegra Fec dhe kompaninë e mjekësisë ligjore të informacionit Monero LLC për të furnizuar mjete për të gjetur këto marrëveshje. Ciphertrace i rekomandoi lagjes kripto opsionin e ofruar nga

A nuk ishte e mjaftueshme. Ciphertrace ju besoni se Monero në fakt ka mjete për të gjetur me sukses marrëveshjet e Let?

ne e kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë. (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju