Rrethi dhe Fushat e pandalshme për të futur pagesa USDC të bazuara në emrin e përdoruesit

Mbajtësit e Monedhave USD së shpejti do të jenë në gjendje të transferojnë stacionin Bitcoin përmes adresave të lexueshme nga njerëzit në kuletat e mbështetura dhe shkëmbimet e kriptove.

Rrethi dhe Fushat e pandalshme për të futur pagesa USDC të bazuara në emrin e përdoruesit

Oferta për të prezantuar adresa të lexueshme nga njerëzit si një alternativë ndaj sistemit të zakonshëm të adresave të portofolit kripto alfanumerik të gjatë është vendosur të arrijë një tjetër arritje pas partneritetit të fundit midis Rrethit dhe Fushave të pandalshëm.

Sipas një njoftimi të lëshuar të Mërkurën, Fushat e pandalshme, një ofrues i emrave të domain -it blockchain, dhe Qarku emetues i stacioncoinit të USD Coin (USDC) po bashkëpunojnë për të lëshuar emra përdoruesish të lexueshëm ".coin" për transfertat USDC.

Si pjesë e partneritetit, të dy kompanitë do të bashkëpunojnë për të mundësuar mbështetje për shtesat e emrit të përdoruesit .coin në kuletat dhe shkëmbimet e kriptove që mbështesin stacioncoin popullor.

Sipas këtij aranzhimi, transferimet e USDC do të jenë të ngjashme me dërgimin e një emaili, me gjasë duke zbutur problemin e transferimit të monedhave në adresën e gabuar, veçanërisht për ata që nuk janë aq të teknologjisë.

Në të vërtetë, njoftimi citoi Josh Hawkings, nënkryetar i lartë i marketingut në Circle, duke bërë një pikë të ngjashme duke shtuar se kjo veçori do të ndihmojë për ta bërë USDC më të arritshme.

Duke komentuar mbi partneritetin, CEO i Unstoppable Domains Matthew Gould tha: "Emrat e thjeshtë të përdoruesve të kombinuar me monedhë të qëndrueshme të lidhura me dollarin heqin frikën dhe rrezikun nga shpenzimi i kriptove."

Related: Uebfaqe .crypto të Domains të pandalshme tani të disponueshme përmes shfletuesit Brave

Partneriteti i Rrethit vjen shpejt pas një bashkëpunimi të ngjashëm me ofruesin e njohur të portofolit të kriptove Blockchain.com. Në qershor, CryptoPumpLajmet raportuan se Blockchain.com po integronte funksionin e emrit të përdoruesit të lexueshëm nga Domains të pandalshme për të mundësuar transferimin e kriptove në kuletat dhe shkëmbimet e tjera të mbështetura, përfshirë MyEtherWallet dhe Coinbase, ndër të tjera.

Raportohet se Fushat e Pandalshme kanë shitur mbi 1 milion emra domainësh të lidhur me kripto në zgjerimet kontekstuale si .crypto, .nft dhe .coin, ndër të tjera. Në maj, platforma e shfletuesit e fokusuar në privatësinë Brave njoftoi mbështetje për Fushat e pandalshme, një veprim që mundësoi qasje të qetë në .crypto domains për përdoruesit e tij.

Me një integrim Cloudfare duke shkuar në internet në shkurt, shfletuesit kryesorë kanë filluar të integrohen me Domain të pandalshëm, përfshirë Opera, e cila zgjeroi mbështetjen e saj .crypto për të gjitha platformat e saj të shfletuesit, si në internet ashtu edhe në celular në Prill.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju