Drejtori i Përgjithshëm i Coinbase, Brian Armstrong thotë se rregulli i propozuar i taksës së kriptove nuk ka kuptim

Punëdhënësi i shkëmbimit të kriptove është aktuali që dekreton strategjitë për të miratuar modifikime gjithëpërfshirëse në raportimin e taksave të kriptomonedhës në Shtetet e Bashkuara

Drejtori i Përgjithshëm i Coinbase, Brian Armstrong thotë se rregulli i propozuar i taksës së kriptove nuk ka kuptim

Drejtori i Përgjithshëm i Coinbase, Brian Armstrong është figura aktuale e kriptove që do të dalë kundër formulimit të modifikimeve të propozuara në taksën e kriptomonedhës në Amerikë.

Duke postuar në Twitter të mërkurën, Armstrong përmendi se aranzhimet e përbëra nga propozimi i taksës së kriptove mund të kenë një "ndikim të thellë negativ" në zonën e kriptove amerikane dhe mund të kërkojnë zhvillim dixhital për të lëvizur jashtë shtetit.

Siç është raportuar më parë nga CryptoPumpLajmet, modifikimet në udhëzimet e taksave të kriptos ishin një shtesë e minutës së fundit në ofertat prej 1 trilion dollarësh aktualisht para Senatit të Shteteve të Bashkuara.

CEO i Coinbase, si shumë sfidues të tjerë të propozimit, fajësoi gjuhën e gjerë të formulimit të kostove. Sipas Armstrong, kostot e kuptimit shtrijnë kuptimin e termit "ndërmjetës" për këdo që ndihmon me një transferim të pronës dixhitale.

Në të vërtetë, ky kuptim me bazë të gjerë në të vërtetë ka parë kritikë të shumtë të kostove që deklarojnë se njësitë e ndërmjetësimit jo-kripto si minatorët dhe projektuesit e aplikacioneve softuerikë mund të vihen nën përgjegjësi të rënda tatimore.

"Kjo nuk ka kuptim, shkroi Armstrong në Twitter, duke iu referuar përkufizimit të ndërmjetësit të gjerë në faturë, duke shtuar:" Kontratat inteligjente, për shembull, nuk janë kompani dhe nuk mund të modifikohen për të mbledhur informacionin e KYC ose të lëshojnë 1099. Ata janë thjesht softuer që funksionojnë në blockchain që çdokush mund të përdorë. "

Drejtori i Përgjithshëm i Coinbase përmendi që politikëbërësit kanë për detyrë të mos parandalojnë zhvillimin në Amerikë Më herët në gusht, CEO i Galaxy Digital, Mike Novogratz vuri në dukje udhëheqësit dhe rregullatorët politikë në SHBA për ndalimin e punës për të bërë kërkimet e tyre mbi kripton para miratimit të ligjeve dhe politikave.

Related: Mike Novogratz shpërthen autoritetet e Shteteve të Bashkuara për kuptimin e keq të tregut të kriptove

Armstrong kontaktoi avokatët e kriptove amerikane për të mbështetur modifikimet e propozuara nga senatorët pro-kriptomonedhës si Ron Wyden, Patrick Toomey dhe Cynthia Lummis, duke kërkuar një kuptim më të ngushtë të ndërmjetësve të kriptove.

Lexo artikullin:  Rubla dixhitale do të ndihmojë në frenimin e përdorimit të 'Surrogates të Parave', thotë Rusia në Dokumentin e Strategjisë Financiare

Përpara se të propozonte modifikimin, senatori Patrick Toomey në fakt më herët kishte kërkuar që minatorët dhe projektuesit e aplikacioneve të softuerit të përjashtoheshin nga kërkesat e raportimit të taksave të kriptos të përcaktuara në kostot.

Armstrong gjithashtu u regjistrua me korin e avokatëve të kriptove duke këshilluar amerikanët të thërrasin agjentët e tyre të zgjedhur për të promovuar modifikimet e përmendura më parë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju