CEO i Coinbase refuzon deklaratat e bashkëthemeluesit të Dogecoin: 'Crypto është një alternativë për njerëzit që duan më shumë liri'

CEO i Coinbase refuzon deklaratat e bashkëthemeluesit të Dogecoin: 'Crypto është një alternativë për njerëzit që duan më shumë liri'

Kapitaliste, konservatore, qendrore & hellip; këto ishin disa nga karakteristikat që themeluesi i Dogecoin Jackson Palmer kreditoi në tregun e kriptovalutave të gjitha përnjëherë më parë sot. Palmer '& rsquo; Idetë në lidhje me gjendjen aktuale të sektorit të kriptomonedhës krijuan përgjigje ekstreme në të gjithë rrjetet sociale. Por midis pakicave që shprehën një përgjigje të organizuar ndaj Palmer '& rsquo; Tweetstorm nuk ishte asgjë përveç Brian Armstrong, CEO i Coinbase

Armstrong specifikoi që ndërsa sistemi i kriptomonedhës siç është zhvilluar aktualisht ka problemet e tij, është një marrëveshje dukshëm më e mirë sesa ajo që ofron sistemi standard. Armstrong specifikoi:

Nëse mendoni se mjetet juridike të qeverisë federale shpesh janë joefektive, mbivlerësim / dorëzim i ulët, si dhe shfaqin efekte të papritura, të cilat detyra individuale e përzier me ndërmarrjet falas sigurisht do të prodhojë rezultate shumë më të mira për çdo person, pasi kripto është një frymë e ajrit të pastër.

Për Armstrong, Palmer është i pasaktë në lidhje me një temë thelbësore: kriptoja nuk është zhvilluar për të zgjidhur pabarazinë e fitimeve. Isshtë shumë më tepër në lidhje me opsionin individual, si dhe mundësitë. Lidhur me këtë, Armstrong deklaroi:

Crypto nuk ka shumë të ngjarë të zgjidhë pabarazinë e pasurisë --– '& rsquo; duke mos u përpjekur të prodhojmë rezultatin e saktë të njëjtë për çdo person. Por prodhon fleksibilitet të pasurisë, si dhe të drejta edhe më të barabarta të fatit për çdo person. Shkallëzon zonën për argëtim, minimumi deri në një farë mase.

Për të përfunduar, CEO i Coinbase specifikoi që kriptovaluta është thjesht një mundësi më shumë në globin monetar, megjithatë një që siguron liri për individët e saj. Armstrong u shqetësua:

Crypto thjesht po jep një zgjedhje për individët që dëshirojnë edhe më shumë liri. Gjithkush mund të bëjë opsionin e tij, i cili ka shumë të ngjarë të jetë një avantazh.

Brian Armstrong gjithmonë është përpjekur të promovojë lirinë ekonomike

Armstrong '& rsquo; Pamjet në tregun e kriptovalutave nuk janë krejt të reja ose tronditëse. Ai ishte ndër njerëzit e parë që panë një të ardhme në tregun aktualisht të lulëzuar të kriptomonedhave përsëri në 2012 kur ai filloi Coinbase Armstrong në fakt ka dhënë atë që promovohet për lirinë financiare si dhe (pa çudi) ka promovuar Coinbase si një mbështetje në biznes për ta arritur atë.

Lexo artikullin:  Projekti i tullumbaceve të motit afrikan përdor Blockchain për të gjurmuar klimën në Afrikën Perëndimore

Në një letër publike të paraqitur kur Coinbase u bë publike Prillin e kaluar, Armstrong specifikoi se sistemi aktual ishte “& ldquo; ndezur me akuza të larta, bllokime, akses të pabarabartë për të, si dhe pengesa për zhvillimin, "& rdquo; e cila & ldquo; çdo person duhet të ketë qasje në zgjidhjet monetare që mund t'i ndihmojnë ata të inkurajojnë të prodhojnë një jetë shumë më të mirë vetë. "& rdquo;

Çfarë mendoni për Brian Armstrong '& rsquo; pamjet në Jackson Palmer & rsquo; s tweetstorm? (*) ne në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Thuaj

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju