Coinbase publikon një propozim për rregullimin e kriptos duke shtyrë 4 rekomandime kryesore

Coinbase publikon një propozim për rregullimin e kriptos duke shtyrë 4 rekomandime kryesore

Shkëmbimi i kriptomonedhës i siguruar nga Nasdaq Coinbase lëshoi ​​të enjten Propozimin e saj për Politikën Digjitale të Aseteve (DAPP).

CEO i Coinbase, Brian Armstrong shkroi në Twitter: &#x 201C; Sot ne &#x 2019; duke prezantuar përsëri Propozimin tonë për Politikat Digjitale të Aseteve (DAPP) i cili me të vërtetë shpresojmë se do të ndihmojë në hartimin e një programi për rregullimin e qartë të kriptomonedhës dhe gjithashtu internetit 3.0 në SHBA It &#x 2019; importantshtë e rëndësishme të sillni cilësi në këtë dhomë dhe gjithashtu të siguroheni që Amerika të vazhdojë të jetë një udhëheqëse ekonomike. &#x 201D; Ai edhe më shumë ndau:

(* 4 *)

Kjo nuk është rreth Coinbase &#x 2014; ne përfunduam më shumë se 75 konferenca me palët e interesuara në qeverinë federale, tregun dhe komunitetin akademik për të ndihmuar në formimin e këtij propozimi, dhe gjithashtu ne mendojmë se qëndron për një këndvështrim marrëveshjeje. &Shtë &#x 2019; s gjithëpërfshirëse dhe gjithashtu autonome me qëllim.

Kohët e fundit Coinbase përjetoi mungesën e cilësisë së qeverisjes kur u përpoq të prezantonte një program financimi. Biznesi u konsultua me letrat me vlerë të SHBA dhe gjithashtu Komisionin e Shkëmbimit (SEC) për të kaluar mbi artikullin. Sidoqoftë, SEC pretendoi se ishte një siguri dhe gjithashtu u frikësua të paraqiste një kërkesë kundër biznesit nëse vazhdonte me programin. Coinbase përfundimisht braktisi strategjinë e saj për të futur artikullin Lend dhe gjithashtu prezantoi strategjinë e saj për të zhvilluar një propozim për rregullimin e kriptove.

Biznesi &#x 2019; polici i planit parësor, Faryar Shirzad, diskutoi të enjten se objektivi i Coinbase &#x 2019; propozimi është që të &#x 201C; marrin pjesë në diskutimin e përgjithshëm publik në lidhje me të ardhmen e sistemit tonë monetar. &#x 201D; Biznesi mendon se diskutimi duhet të përqëndrohet në &#x 201C; Zhvillimin e shtyrë nga blockchain dhe gjithashtu të decentralizuar të rrjetit &#x 201D; dhe gjithashtu &#x 201C; Prezantimi i një kursi unik të pronës që është elektronikisht autokton dhe gjithashtu pajis situata të përdorimit financiar të një lloji. &#x 201D;

Shirzad vazhdoi:

(* 4 *)

Ne këshillojmë 4 kolona kryesore për të njoftuar rregulloren e ardhshme amerikane.

Lexo artikullin:  Blini Kartat e Dhuratave me PayPal ose Cryptocurrency në Buysellvouchers

Së pari, &#x 201C; Ne kërkojmë një strukturë krejt të re dhe gjithashtu digjitale-vendase për saktësisht se si ne kontrollojmë pronat elektronike &#x 2013; ai që nuk bën &#x 2019; të ngarkojë zhvillimin, shtimin dhe fuqizimin monetar për të gjitha industritë e kulturës, &#x 201D; ai permendi.

Së dyti, Coinbase &#x 2019; polici i planit parësor përshkroi:

(* 4 *)

Zgjidhjet kripto-skaj për skaj duhet të qëndrojnë brenda një autoriteti rregullator të vetmuar. Autoriteti i tij sigurisht do të përbëhej nga një procedurë krejt e re e regjistrimit e zhvilluar për tregjet për pronat elektronike (MDA).

Për përmirësim, Coinbase rekomandoi futjen e vetëbesimit te klienti &#x 201C; duke siguruar siguri të qëndrueshme të konsumatorit. &#x 201D; Shirzad mbante në mend, &#x 201C; Kjo mund të arrihet me përmirësimin e procedurave të hapjes, të përbërë nga zbulime të personalizuara për të njoftuar blerësit për pronat elektronike. &#x 201D;

Faktori i 4 -të është që të &#x 201C; reklamoni ndërveprimin dhe konkurrentët e arsyeshëm. &#x 201D; Coinbase mendon se &#x 201C; Për të njohur kapacitetin e plotë të pronave elektronike, MDA -të duhet të jenë të ndërveprueshme me artikujt dhe zgjidhjet përgjatë kriptoekonomisë. &#x 201D; Shirzad përfshiu që &#x 201C; Kjo mund të pajisë dhe sigurojë gjithashtu një komunitet ekologjik të klientëve në rritje dhe gjithashtu programues. &#x 201D;

Coinbase pohoi se kushdo që dëshiron të flasë për propozimin e saj kripto -qeverisës mund ta bëjë këtë në Github.

Çfarë mendoni për Coinbase &#x 2019; s kripto propozim qeverisës? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju