Thesari i Qarkut në Illinois pranon dhurimin e kriptove në ofertën e rizgjedhjes

Thesari i Lake County synon të HODL kontributet e projektit kripto me shpresën e një rritje të konsiderueshme të kostos për kriptovalutat.

Thesari i Qarkut në Illinois pranon dhurimin e kriptove në ofertën e rizgjedhjes

Holly Kim, një arkëtare në Lake County, Illinois, me sa duket ka qenë perspektiva e parë politike në shtet për të miratuar kontributet e projekteve kripto.

Sipas Chicago Tribune të Mërkurën, Kim kohët e fundit mori një donacion prej 3 dollarësh Litecoin (LTC) nga Mark Tan, krijuesi i T Capital Coin, një veshje për monitorimin e investimeve financiare me bazë në Lake Forest.

Thesari i Liqenit të Qarkut që do të rizgjidhet në strategjitë e vitit 2022 për të miratuar Bitcoin (BTC) dhe gjithashtu shumë nga kriptovalutat e preferuara që përbëhen nga Ether (ETH), Dogecoin (DOGE), dhe gjithashtu Dai (DAI).

Për Kim, miratimi i kontributeve të kriptove hap një "kufi krejt të ri" për ndihmë nga individë të pajisur me teknologji, duke përfshirë: "Duket se është pikërisht ajo që individët synojnë të ofrojnë."

Kim, një demokrat është gjithashtu një kripto fanatike dhe gjithashtu në fakt me sa duket është përpjekur të përdorë mjedisin e saj si një besuese e mëparshme në Mundelein për të motivuar nxitjen e kriptomonedhës në qytet.

Duke pasur parasysh përqindjen e saj të interesit për kriptot, "netizeni veteran" i vetëshpallur ka strategji për t'iu përmbajtur kontributeve të kriptove në supozimin e një përparimi të mundshëm të kostos në treg.

Monedhat kriptografike u kënaqën me fitimet alegorike në fillim të vitit në një shtrirje të modës më të lartë që filloi në TM4 2020. Megjithatë, normat në fakt janë ulur ndjeshëm duke marrë parasysh që maji me simbole të shumta mbi 50% të vlerës së tyre.

Related: A mund të gjejë fonde politike përmes kriptos pranimit të zakonshëm?

Megjithëse ndoshta të pazakonta, kontributet kripto politike nuk janë të rralla në Shtetet e Bashkuara Në të vërtetë, Komisioni Federal i Zgjedhjeve miratoi pagesat e projekteve kripto -politike qysh në vitin 2014.

Në qershor, Komiteti i Kongresit Kombëtar Republikan - organizatori i zgjedhjeve politike të Partisë Republikane - prezantoi strategji për të filluar miratimin e kontributeve të kriptove. Ish -kandidati presidencial amerikan Andrew Yang miratoi shtesë kontributet e kriptos gjatë gjithë projektit të tij në vitin 2020.

Lexo artikullin:  Alex Saunders u padit për 350 mijë dollarë nga ndjekësi i Nuggets News

Disa shpresues ligjorë shtetërorë dhe qeveritarë kanë miratuar në fakt shtesë kontributet e kriptove, zakonisht në një përpjekje për të stimuluar pagesat nga grupi më rinor i teknologjisë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju