Biznesmeni i kriptove zhduket pasi "kriptomonedha e parë greke" shembet

Biznesmeni i kriptove zhduket pasi "kriptomonedha e parë greke" shembet

Vangelis Tsapas, dikush me norma të ndryshme të interesave të kompanive, si dhe një i regjistruar i një grupi basketbolli në Greqi, i shqetësoi financuesit në një kriptomonedhë që ai zhvilloi kur u zhduk në çast më parë në nëntor. &#x 2013; nga mbi 1.20 dollarë më 8 nëntor, në nën 0.34 dollarë në kohën e kompozimit. Kjo &#x 2019; s pasi arriti maksimumin e tij të të gjitha kohërave prej 4.84 dollarë më 14 qershor 2021.

Biznesmeni i kriptove zhduket pasi "kriptomonedha e parë greke" shembetBurimi: Coinmarketcap

U ngritën spekulime se Tsapas kishte tregtuar stokun e tij HNC duke shkaktuar rënien, një ankesë që ai në fakt e ka hedhur poshtë. Përpara dorëheqjes së tij aktuale, pronari i biznesit ishte CEO i HNC Revolution, firma që trajtonte monedhën e cila u prezantua nga një ekip dizajnerësh blockchain si dhe specialistë të parave në 2015 si &#x 201C; fillimisht kriptomonedhë greke, &#x 201D; faqe informacioni biznesiNewmoney gr kujton. Ai u zhvillua si një kamion investimi financiar, ashtu edhe si një mjet shlyerjeje i fokusuar në promovimin e marrëveshjeve elektronike për tregun turistik grek, si dhe duke pasur parasysh faktin se ato janë marrë nga individë nga e gjithë bota.

Biznesmeni i kriptove zhduket pasi "kriptomonedha e parë greke" shembetVangelis Tsapas, pronar i Hellenic Coin Burimi:Newmoney gr

Ndërsa shqetësimet në rritje mes pronarëve të HNC Coin, humbja e tij i befasoi lojtarët, si dhe ekipe të tjera në Ionikos Nikaias BC, pasi ai në fakt e ka mbajtur klubin në mënyrë monetare. Tsapas, i cili është i lidhur me furnizim ushqimi, si dhe me ofrimin e ushqimit, supozohet se ka inatosur gjithashtu Katarin &#x 2019; kreu i shtetit si firma e tij e punësuar për të trajtuar kontejnerin e Sheikh Khalid Khalifa, Abdulaziz Al Thani &#x 2019; Superjahti i tij, Al Mirqab, nuk arriti t'i paguante stafit të tij pagat.

Pavarësisht se monedha HNC filloi të bjerë pasi zoti Tsapas hoqi dorë nga adresimi i telefonit të tij, ai në fakt kohët e fundit ka refuzuar pretendimet se ai në fakt e ka shkaktuar ndalimin duke marketingun e monedhave të tij. Duke folur për gazetën Thema sot, &#x 201C; fantazmë &#x 201D; biznesmeni kërkoi që ai në fakt kishte shpërndarë kripto-n helene plotësisht falas, dënoi bashkëpunëtorët e tij të ngushtë për &#x 201C; zë &#x 201D; si dhe i prezantuar ai me siguri do t'i kthehet shpejt përgjegjësive të tij të kompanisë. Duke pretenduar se të dhënat mediatike ishin përgjegjëse për shkallën e rënies, ai kërkoi që mungesa e tij nuk &#x 2019; mos luani çdo lloj detyre siç është përmendur:

Ajo &#x 2019; s rënie, apo jo, në të cilën unë, padyshim, nuk kam asnjë pjesëmarrje. Sepse në fakt nuk kam shitur kurrë një kriptomonedhë të vetme. Nuk kam asnjë lloj, për faktin se çdo gjë të vogël kam lëvizur të premten e kaluar plotësisht falas, pasi kam të drejtë, pa marrë asnjë euro të vetmuar.

Tsapas përfshiu ai &#x 2019; po zhvillon bisedime me një grup monitorimi krejt të ri për të siguruar fizibilitetin e kriptos. Ndërkohë, HNC Coin &#x 2019; Menaxhmenti ekzistues në fakt e ka përgënjeshtruar atë, si dhe e ka edukuar publikun e gjerë se ai nuk do të drejtojë më detyrën. Një deklaratë e lëshuar theksonte se në përputhje me rastet aktuale, Tsapas nuk është më CEO, si dhe nuk është i lidhur me vendimmarrjen në lidhje me kriptomonedhën &#x 2019; s procedurën si dhe rritjen.

Lexo artikullin:  Ligjvënësit nigerianë u kërkohet të marrin në konsideratë rregullimin e industrisë së kriptove pas propozimit për të burgosur operatorët Ponzi

Në takimin me Themën, nënkuptohet për &#x 201C; rikuperoni faktin, &#x 201D; Vangelis Tsapas vuri në dukje &#x 201C; faktorët kryesorë të shëndetit dhe mirëqenies &#x 201D; për pushimin e tij të çastit jashtë Athinës si dhe për pamjen e publikut, por ai gjithashtu deklaroi se ka ndërmarrë veprime sipas rekomandimeve të përfaqësuesit të tij ligjor. &#x 201C;Sipas metodës, në fakt nuk jam thirrur nga një prokuror qarku për asnjë lloj faktori, &#x 201D; përmendi Tsapas. Revista mban parasysh se autoritetet e policisë greke në fakt kanë mbajtur nën vëzhgim në heshtje rritjet në këtë ngjarje.

Etiketat në këtë përrallë biznesmen, COIN, Crypto, kripto biznesmen, pronar biznesi kripto, Kriptomonedha, Kriptomonedhë, humbje, rënie, Sipërmarrës, Greqi, Greqisht, Monedhë Helenike, HNC, monedhë HNC, Investitorët, tregu, Çmimi, Tsapas, Vlera, Vangelis Tsapas

Cili besoni se do të jetë fati i Greqisë &#x 2019; s fillimisht kriptomonedhë si dhe projektuesi i saj? Na tregoni në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju