Crypto Economy fiton 83% në vlerë gjatë 3 muajve të fundit, një mori monedhash më pak të njohura

(* 3 *)

Një shumë e madhe parash në fakt ka marrë në ekonominë kripto sepse 19 korriku, dhe gjithashtu kapitalizimi i tregut i të gjitha monedhave në prani sot meriton 2.33 trilionë dollarë. Më shumë se 5% gjatë 24 orëve të fundit, ekonomia e kriptove nuk ka qenë aq e dobishme në më shumë se 3 muaj. Herën e fundit që kripto ekonomia ishte në grupin 2.33 trilionë dollarë ishte 16 maj 2021, dhe gjithashtu para asaj dite, ajo arriti në një nivel të lartë të të gjitha kohërave (ATH) në 2.493 trilionë dollarë.

Crypto Economy fiton 83% në vlerë gjatë 3 muajve të fundit, një mori monedhash më pak të njohura

Më 19 korrik, ekonomia kriptografike u ul me 1.27 trilionë dollarë dhe gjithashtu në fakt sepse ka marrë 83% në vlerë. Në të vërtetë, e gjithë ekonomia kripto thjesht kërkon të marrë më shumë se 6.995% për të tejkaluar dokumentin e fundit. Në momentin e shkrimit, bitcoin (BTC) në fakt ka arritur të mbajë afërsisht 40.5% të 2.33 trilion dollarëve, për sa i përket supremacisë së tregut. Sidoqoftë, ethereumi (ETH) në fakt është rritur gradualisht dhe gjithashtu aktualisht mban 19.1% të të gjithë ekonomisë kripto &#x 2019; s vlera.

Një shumëllojshmëri e pasurive më pak të njohura të kriptos mblidhen nivele më të larta të dominimit të tregut

Por ato 2 prona kryesore të kriptove nuk janë monedhat e vetme që mbledhin fitime dhe gjithashtu rrisin shkallët e epërsisë. BTC &#x 2019; gradat e epërsisë kanë rënë në rënie nga 47% më 1 gusht 2021, në ditët e sotme &#x 2019; s epërsia 40.5%. Cardano &#x 2019; Vlerësimi i tregut s (ADA) qëndron në 4.37% të të gjithë kripto-ekonomisë, ndërsa monedha binance (BNB) ka 3.7% të vlerës 2.33 trilion dollarë sot. Globi &#x 2019; Stabilcoin më i madh sipas kapitalizimit të tregut, i sigurt (USDT), mban rreth 3.01% të ekonomisë kripto &#x 2019; s vlerë dollarë.

Crypto Economy fiton 83% në vlerë gjatë 3 muajve të fundit, një mori monedhash më pak të njohura

Kapakët e tjerë të rëndësishëm të tregut të monedhave përbëhen nga xrp (XRP) me epërsi 2.28% dhe gjithashtu dogecoin (DOGE) me epërsi 1.78%. Krahas kësaj, shumë monedha të tjera të ndryshme kanë parë fitime të konsiderueshme gjatë 7 ditëve të fundit duke i rritur kufijtë e tyre të tregut. Ecash, zyrtarisht Bitcoin ABC (XEC), është rritur 155.6% sot, arweave (AR) është rritur 116.7% në 7 ditë, dhe gjithashtu fantom (FTM) në fakt ka marrë 66.4% sot. Përafërsisht 25 prona kripto javën e kaluar kanë parë fitime dyshifrore në zonën 10%.

Lexo artikullin:  Vrapimi i demit Bitcoin pritet pasi arinjtë e "rraskapitur" shiten me humbje

Çfarë mendoni për ekonominë kripto &#x 2019; s 83% fitim sepse 19 korrik? Le të kuptojmë se çfarë mendoni për këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju