Ekonomia kripto rrëshqet 8% në vlerë duke lëkundur miliarda, faji i vihet variantit të ri Covid

Tregjet globale janë të dehura sot pasi titujt shpallin se një variant i ri Covid -19 i quajtur B. 1.1.529 po përhapet jashtë Afrikës së Jugut ku u gjet. Varianti B. 1.1.529 thuhet se është shumë më infektiv se varianti Delta dhe gjithashtu thuhet se ka rreth 30 anomali. Sapo titujt u dëmtuan, tregjet në pothuajse çdo vend globalisht filluan të kontejneronin, dhe gjithashtu investimet financiare të lidhura me industrinë e naftës dhe gazit u bombarduan. Për rrethana, kriteret globale për një fuçi Brent të parafinuar ranë në vlerë me 5.3%.

Të premten, eksperti ekonomik dhe gjithashtu mbështetësi i bitcoin Alex Krüü ger postoi në Twitter lidhur me atë se si varianti i ri ka tronditur në të vërtetë tregjet ndërkombëtare. &#x 201C;Tregjet globale të tmerruara sot për këtë variant të ri Covid, &#x 201D; deklaroi Krüü ger. &#x 201C;Kryqe të mëdha në tregjet ndërkombëtare. Furnizimet e rritjes u shkatërruan, nafta u ul, çmimet në rënie, duke iu kthyer teknologjisë. Tregtarët &#x 2019; normat në probabilitet më të madh të restaurimit të bllokimeve për problemet e reduktuara të likuiditetit. Ajo &#x 2019; s OK, nuk ka Covid në metaverse, &#x 201D; përfshirë ekspertin ekonomik.

Vlera prej 22 miliardë dollarësh del nga ekonomia e kriptove që çon në një akumulim të &#x 2018;Momenti i trendit në rënie &#x 2019;

Ekonomia e kriptove ra 8% në vlerë gjatë seancave gjatë natës të enjten dhe gjithashtu deri të premten &#x 2019; sesionet e tregtimit në mëngjes herët. Në orën 11:00 (EST) të së enjtes, bitcoin (BTC) po kalonte për mbi 58 mijë dollarë secili, megjithatë deri të premten herët në mëngjes, BTC transformoi duart për thjesht mbi 54 mijë dollarë secila. Bitcoin është ulur me 7.9% gjatë 24 orëve të fundit dhe gjithashtu kapitali i tij i tregut është thjesht mbi 1 trilion dollarë. Ethereum (ETH) ra 9.4% gjatë ditës së fundit dhe gjithashtu çdo eter po ndryshon duart për thjesht mbi 4 mijë dollarë secili të premten.

Mbi 11,000 monedha kriptomonedhash në prani derdhen më shumë se 22 miliardë dollarë në vlerë dhe gjithashtu atje &#x 2019; është rreth 200 miliardë dollarë në sasinë e profesioneve ndërkombëtare sot. Tregtimet e stablecoin komandojnë mbi gjysmën e sasisë së regjistruar me 115.1 miliardë dollarë në sasinë e profesionit të stablecoin 24-orëshe. Të premten, Du Jun nga Huobi Global ndau disa kuptime të tregut të lidhura me bitcoin &#x 2019; s (BTC) gjendjen aktuale.

Lexo artikullin:  Vlerësimi nëse përdorimi i energjisë së Bitcoin ka kuptim të mirë

&#x 201C;Sipas informacionit nga Huobi Global, BTC në fakt ka mbetur në rënie duke pasur parasysh që herët në mëngjes, dhe gjithashtu energjia e tij në fakt është rritur në mënyrë dramatike në mesditë, dhe gjithashtu menjëherë ishte deri në 54,500, &#x 201D; tha eksperti Huobi Global. &#x 201C;ulja e përditshme ka shkuar në fakt përtej 4,000, dhe gjithashtu është ende në rënie. Cilësimi aktual ka shfaqur në fakt faktorin minimal prej 55500 në raundin e fundit të uljes. Nga një këndvështrim i qëndrueshëm, modeli zbritës i normave të BTC në fakt nuk është transformuar, dhe gjithashtu një raund i ri ndryshimi në rënie ka arritur në të vërtetë këtu, &#x 201D; përfshirë ekspertin. Du Qershor &#x 2019; Përmbledhja e tregut është më mirë të mbahet parasysh:

Duke gjykuar nga linja 4h k, sasia e blerjes u rrit në mënyrë dramatike, gjë që zmadhoi modifikimet në bitcoin &#x 2019; s normës. Norma shkoi në hekurudhën e reduktuar të Bollinger Band, linjat EMA ranë, dhe gjithashtu DIF u ul ndjeshëm në DEA, gjë që zhvilloi një sinjal shitje. Mund të parashikohet që ulja me siguri do të kompromentohet dhe gjithashtu do të ndryshojë në një afat të shkurtër, megjithatë ulja e qëndrueshme vazhdon të jetë e njëjtë. Nga këndvështrimi i përditshëm, sot &#x 2019; Norma e bitcoin-it doli nga ndryshimi i drejtpërdrejtë në javën e kaluar dhe gjithashtu zhvilloi një reagim të qartë të drejtpërdrejtë ndaj rënies një javë më parë, gjë që tregon se ndryshimi i bitcoin &#x 2019; Shkalla e kohëve të fundit po mbledh vetëm energjinë e rënies. Në afat të shkurtër, përqendrohuni në madhësinë e modifikimit të normës.

Frika institucionale dhe gjithashtu Coronavirus

Alex Kuptsikevich, eksperti i tregut të të moshuarve të Fxpro, sqaroi gjithashtu se si pengesa në tregjet ndërkombëtare krijoi stres në tregjet e kriptove. &#x 201C;Për shkak të marrëdhënies institucionale, bitcoin është në mënyrë të konsiderueshme në rrezik për minutat e largimit nga zotërimet e rrezikshme kur shet çdo gjë të vogël, pa marrë parasysh pamjen e përgjithshme, &#x 201D; Kuptsikevich sqaroi për Bitcoin com News në një shënim për përmirësimin e tregjeve të dërguar të premten &#x 201C; rreziqet ekstreme të shitjes së [Bitcoin] që tërheqin të gjithë kriptomonedhën me të. Nga një këndvështrim i ndryshëm, kapitalistët e shitjes me pakicë kanë krijuar në fakt një përgjigje për të blerë kripto në ankthet e koronavirusit, me OBSH që shqyrton versionet e reja të infeksionit dhe gjithashtu kufizimet në fluturim, &#x 201D; Kuptsikevich përfshirë. Eksperti i Fxpro përfundoi:

Kjo tregon që entuziastët aktualë të kriptove dhe gjithashtu kapitalistët e qëndrueshëm në kripto mund të mendojnë për ta nxjerrë atë nga recesioni ekstrem me largimin e bankave tipike.

Etiketat në këtë përrallë Alex Kruger, Alex Kuptsikevich, Bitcoin, Bitcoin (BTC), Brent bruto, BTC, Coronavirus, COVID-19, ekonomia e kriptove, tregjet e kriptove, Du qershor, ETH, Ethereum, Ethereum (ETH), fxpro, tregjet globale , Huobi Global, Tregjet, tregjet dhe gjithashtu tarifat, variant i ri, OIL, Çmimet, OBSH

Lexo artikullin:  Besimi i Rothschild udhëhoqi financimin për zgjerimin e Aspen Digital në Londër

Çfarë mendoni për gjendjen aktuale të normave të bitcoin dhe gjithashtu ekonominë e kriptove? Le të kuptojmë se çfarë mendoni për këtë temë në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju