Crypto në Emiratet e Bashkuara Arabe. TRES u miratua nga DMCC për licencën e tregtisë OTC për të operuar me kriptovalutë

Në foto majtas djathtas: Saif Al Mansouri - CEO CEO TRES OTC DMCC, Ahmed Bin Sulayem - kryetar ekzekutiv dhe shef ekzekutiv i DMCC, Dmitry Krasnogor - drejtor menaxhues TRES OTC DMCC, Antony Katin - CEO SIMBA Storage dhe Alexey Liakhovnenko - CEO TRES Group GmbH

Kthehu në vitin 2020, në Samitin e Davosit, DMCC (Zona e Lirë Ekonomike e Emirateve të Bashkuara Arabe) njoftoi një partneritet strategjik me CV VC dhe CV Labs për të nisur Crypto Valley, ekosistemi më i madh në botë i kriptografisë, bllokut dhe librit të shpërndarë në Dubai.

Gjithnjë e më shumë vende po përdorin kriptovaluta pas një rezistence të gjatë. Emiratet e Bashkuara Arabe janë me të drejtë një nga vendet më progresive në dekadat e fundit, i cili nuk qëndron ende dhe sheh një perspektivë në zhvillimin e industrisë së kriptovalutave brenda vendit, pas një mohimi dhe keqkuptimi të gjatë.

Industria e kriptomonedhës tashmë ka treguar forcën dhe synimet e saj serioze për të pushtuar të gjithë botën dhe për ta bërë atë më të mirë. Kapitalizimi i kriptovalutave po rritet çdo vit dhe adoptimi i industrisë vazhdon të zhvillohet me shpejtësi.

Kohët e fundit, ndodhi hapja zyrtare e Crypto Valley në Dubai dhe filloi puna aktive, kompania zvicerane TRES Group, zhvilluesi i SIMBA Storage, mori një licencë të tregtimit të aktiveve kripto për të bërë transaksione pa recetë me kriptovaluta për të zhvilluar industria e kripto në Emiratet e Bashkuara Arabe. Deri më tani, është licenca e parë, por jo e fundit në vend.

“Kohë pas kohe, kemi parë që inovacioni është nxitur nga mbështetja e klasit të parë, qoftë përmes programeve inkubatorë dhe akseleratorë për NVM-të, apo ambienteve miqësore me biznesin, opsioneve të specializuara të licencimit dhe rregulloreve progresive për shumëkombëshet më të mëdha. DMCC Crypto Center, operuar në partneritet me CV Labs, arrin pikërisht atë - një ekosistem gjithëpërfshirës që mbështet plotësisht të gjitha llojet dhe madhësitë e bizneseve që operojnë në sektorin e kriptos.

Merrni 110 USDT Futures Bonus FALAS!

Dy nga qëllimet tona kryesore për Crypto Center janë të lehtësojnë inovacionin brenda hapësirës blockchain dhe kripto dhe të nxisin adoptimin global të teknologjisë. Me një sërë drejtuesish të industrisë në Crypto Center, rregullore progresive të përcaktuara nga autoritetet e Dubait dhe kornizën mbështetëse para-ekzistuese të përcaktuar nga DMCC, ne presim që Dubai do të jetë vendi ku çdo firmë kriptash kërkon për mundësi rritjeje. Siç e vendosi Ralf Glabischnig, themeluesi i CV Labs në fillimin e Qendrës Crypto, Qendra e Kriptimit DMCC është e vendosur mirë për t'u bërë ekosistemi më i madh i kripto në botë. ", - Ahmed Bin Sulayem - Kryetari Ekzekutiv dhe Shefi Ekzekutiv Oficer i DMCC.

Lexo artikullin:  Analiza e çmimeve 8/2: BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, DOGE, DOT, UNI, BCH, LINK

“Industria globale e kriptografisë, ndërsa është akoma në një fazë mjaft të sapolindur, ka një potencial të madh, në atë masë që ka të ngjarë të prishë pozitivisht çdo industri dhe sektor. Siç është gjetur në raportin tonë të fundit për të Ardhmen e Tregtisë, ekspertët e tregtisë dhe udhëheqësit e biznesit nga e gjithë bota besojnë se infrastruktura dixhitale, dhe posaçërisht blockchain dhe teknologji të tjera kripto, do të luajnë një rol gjithnjë e më të rëndësishëm në të ardhmen e tregtisë globale.

Dubai është bërë sinonim i inovacionit, dhe emirati me siguri ka përqafuar teknologjitë e bllokimit të adoptimit. Me iniciativa të drejtuara nga qeveria të tilla si Strategjia e Blockchain Dubai që drejton zbatimin e blockchain kudo që është e mundur në sektorët e saj publik dhe privat, Dubai po demonstron se si blockchain mund të ofrojë një gamë të gjerë përfitimesh. Përmes DMCC Crypto Center, Emiratet e Bashkuara Arabe po marrin padyshim rolin udhëheqës në zhvillimin e industrisë globale të kriptos. ", - Ahmed Bin Sulayem, Kryetar Ekzekutiv dhe Kryeshef Ekzekutiv i DMCC

Më parë, licenca e tregtimit të aktiveve kripto në Emiratet e Bashkuara Arabe ishte e paligjshme dhe e paarritshme, gjë që vendosi një numër kufizimesh mbi strukturat e mëdha bankare dhe institucionale që janë të gatshëm të kryejnë aktivitete me kriptovalutë në vend.

Licenca e tregtimit të aktiveve Crypto është një hap i madh në zhvillimin dhe formimin e industrisë së teknologjisë blockchain, zhvillimin e biznesit, fluksin e projekteve teknologjike dhe fillestarëve, si dhe furnizimin e parave për vendin. Tregtimi i licencës së pasurive të kripto hap mundësi për investitorë të mëdhenj institucionalë dhe struktura bankare në industrinë e kriptove që më parë nuk ishin në dispozicion të tyre. Kjo do të provokojë një rritje në kapitalizimin e tregut të kriptovalutave si një e tërë.

«Ekosistemi i Qendrës Crypto të DMCC është bashkësia e biznesit e fundit e përqendruar në sektorin e kriptove dhe bllokimeve në DMCC Zona e Lirë e Dubait. Ai siguron uljen perfekte për çdo biznes të përqendruar në çdo numër fushash në këtë sektor të teknologjisë inovative në lulëzim dhe ofron një gamë të gjerë mbështetjeje, produktesh dhe shërbimesh, duke përfshirë hapësirën e shpejtuar të bashkëpunimit të laboratorëve CV të sektorit të parë. Greatshtë shumë mirë të shohësh kompani si TRES që vijnë në bashkësinë Crypto të DMCC dhe duke përfituar nga gjithçka që sigurohet nga Zona e Lirë. Dubai po bëhet shpejt qendra e botës globale e Crypto dhe për një arsye të mirë », - thotë James Bernard, Drejtori i Shitjeve / Zhvillimit të Biznesit dhe Shefi i Shitjeve të Corp në DMCC.

Lexo artikullin:  Dogecoin përfundon duke qenë kriptovaluta e 7-të e pranuar në Coinbase Commerce

Specialistët e TRES theksojnë perspektivat e mëdha për zhvillimin e industrisë së kriptovalutave në vendet arabe, duke përfshirë ato që vijnë nga ndryshimi global i udhëzimeve, veçanërisht përsa i përket teknologjisë.

CEO i SIMBA Anton Katin tërheq analogji, duke përmendur tranzicionin e përhapur në makinat elektrike, energjinë diellore dhe dëshirën e shumë vendeve për t'u larguar nga modelet e zakonshme të konsumit, importit dhe eksportit të burimeve të pa rinovueshme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju