Crypto bashkohet me aksione në 'frikë ekstreme' pasi Bitcoin humbet mbështetjen prej $ 30K

Një çrregullim i ndjenjave në të dy kripto dhe tregjet tradicionale nënvizon "frikën ekstreme" që rrethon lëvizjen e Bitcoin nën $ 30,000.

Crypto bashkohet me aksione në 'frikë ekstreme' pasi Bitcoin humbet mbështetjen prej $ 30K

Bitcoin (BTC) nuk arriti të rifitonte $ 30,000 pasi humbi mbështetjen të Martën ndërsa indekset e Frika & Lakmia shkuan me njëri-tjetrin në fund. 

Çmimi i BTC qëndron nën vijën e ujit prej $ 30,000

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView treguan se BTC / USD vazhdoi tregtinë në zonën $ 20,000 - $ 30,000 të Martën.

Cryptocurrency më e madhe pa një veprim të trazuar të çmimit të natës, duke shtuar papritmas humbjet ekzistuese për të nënshkruar kthime negative 24-orëshe prej -6%.

Masa erdhi së bashku me një ndjenjë të thartuar në tregjet tradicionale. Indeksi i Frikës dhe Lakmisë, i cili përdor një shportë faktorësh për të përcaktuar gjendjen shpirtërore midis pjesëmarrësve të tregut, ra të martën në zonën e "frikës ekstreme", me përmasa 17/100.

Në të njëjtën kohë, ekuivalenti i kriptovalutave, Crypto Fear & Greed Index, nxituan të kapnin hapin, duke rënë në 19/100 - gjithashtu shënohet si "frikë ekstreme".

Crypto Fear & Greed panë ulje lokale prej vetëm 10/100 muajin e kaluar, ndërsa rezultati i homologut tradicional është përgjysmuar brenda një jave.

Ndoshta në mënyrë të parashikueshme, tregtarët ishin më shumë se të kujdesshëm.

"Refuzon $ 32.3K, Refuzon $ 31K, dhe tani në zonën tjetër të mbështetjes," CryptoPumpMichaël van de Poppe i lajmeve paralajmëroi.

"Ende nuk ka vëllim real, përmes të cilit duhet të ndodhë akoma likuiditeti ose do të shohim një test me 24K $ për Bitcoin."

Të hënën, tregtari tjetër dhe analisti Rekt Capital përmblodhi pamjen e zymtë në tregjet vendore, duke arritur në përfundimin se dobësitë kishin më shumë gjasa të mbizotëronin. Në rast, BTC / USD ra pothuajse saktësisht në zonën e tij të synuar.

"BTC ka humbur mbështetjen javore (të zezë) dhe ka humbur bindshëm EMA blu 50-javore", përmblodhi ai në Twitter së bashku me tabelën përkatëse.

“BTC nuk ka arritur të ruajë vrullin e fortë që filloi në kutinë e gjelbër. Në fakt, presioni nga ana e shitjes mund të rritet në BTC dhe mund të detyrojë një kthim në zonën e gjelbër së shpejti. "

Altcoins dyfishojnë humbjet ditore

Një vështrim në pozicionet e blerjes dhe shitjes në Binance të këmbimit të madh, ndërkohë, tregoi mbështetjen e mbetur në vend midis 27,000 dhe 29,000 $ pavarësisht uljes së çmimit.

Lexo artikullin:  Robinhood paralajmëron një rënie të fitimeve kripto po vjen mes deklarimit të IPO

E ngjashme: Kërkesa institucionale për Bitcoin avullohet ndërsa BTC lufton nën 31K $

Nga ana tjetër, rezistenca ishte e hollë nën 35,000 dollarë, duke siguruar një rresht argjendi për dema që shpresojnë për një kërcim të shpejtë nëse tregu gjen karburant për një kthim prapa mbi 30,000 dollarë.

Altcoins komponoi dobësinë ekzistuese ndërsa Bitcoin ra, me shumë prej 50 kriptomonedhave kryesore me kapitalizimin e tregut duke goditur 20% humbje javore.

Ether (ETH), altcoin më i madh, humbi një trend rritës afatgjatë 2021 të hënën, duke vazhduar të tregtojë nën $ 1,800.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju