Pulla Crypto rrëzon dyqanin në internet të Swiss Post me kërkesën për ditën e nisjes

Pulla Crypto rrëzon dyqanin në internet të Swiss Post me kërkesën për ditën e nisjes

Swiss Post zbuloi &#x 201C; vulë kriptosh &#x 201D; përpjekje në shtator kur ekzistonte si një përpjekje për të &#x 201C; kapërceni boshllëkun midis globit fizik dhe atij elektronik në filateli. &#x 201D; Firma shtetërore u nënshkrua me presione me kompanitë e bllokut Inacta për të krijuar vulën, një iniciale e një lloji për vendin alpin.

Kur vula e kriptos u prezantua të enjten herët në mëngjes, më 25 nëntor, kërkesa ishte aq e lartë sa &#x 201C; rezultoi shkurtimisht me probleme teknologjike në postshop.ch, &#x 201D; Swiss Post informoi firmën e informacionit AWP. Kjo &#x 2019; s pasi zyrës së postës në fakt ishte folur nga shumë mendime për marrjen e pullës në javët aktuale, sipas një vlerësimi të çmimit të agjentit nga Swissinfo.

Pulla Crypto rrëzon dyqanin në internet të Swiss Post me kërkesën për ditën e nisjes

Informacioni i revistës se vula e kriptos përmban 2 komponentë &#x 2013; një fizike, e cila mund të blihet për 8.90 franga zvicerane (9.50 dollarë), si dhe një foto ekuivalente elektronike që tregon midis 13 paraqitjeve. Çdo pullë fizike ofron akses në përshkrimin elektronik të ruajtur në një zinxhir, i cili mund të mblidhet dhe tregtohet.

&#x 201C;Në pamje të parë, Vula Zvicerane Crypto i ngjan çdo lloj pulle të zakonshme. Është vetëngjitëse, zbulon Matterhorn si dhe hënën në një histori blu, si dhe ka një vlerë të deklaruar prej 8.90 frangash. Pronarët mund ta përdorin atë për produkte postare të ndershme, njësoj si çdo lloj pullash të tjera të ndryshme, &#x 201D; Swiss Post përshkroi në një deklaratë të lëshuar më 30 shtator, duke mbajtur gjithashtu parasysh: &#x 201C;Por vula e vërtetë e kriptos është elektronike si dhe është një agjenci grumbullimi elektronik &#x 2019; s produkt. &#x 201D;

Swiss Post si dhe strategjia Inacta për të nxjerrë rreth 175,000 pulla kripto me 65,000 dublikatë të një prej paraqitjeve elektronike më tipike, si dhe vetëm 50 nga më të rrallat. Tre të katërtat e versioneve të kufizuara janë blerë në të vërtetë në 3 orët e para të ditës së prezantimit.

Lexo artikullin:  Njeriu që preu 14 milion shenja ICX për shkak të një defekti mund të ndjekë padinë për t'i mbajtur ato

Në dy vitet e mëparshme, Zvicra në fakt e ka zhvilluar veten si një vend i rëndësishëm kriptomiqësor në zemër të Evropës Qindra biznese nga sektori i blockchain kanë selinë ose qëndrojnë në luginën e kriptove zvicerane me bazë në Kantonin e Zug, madje edhe sipërmarrjet shtetërore në fakt kanë kërkuar pjesëmarrje në dhomën e kriptove.

Në vitin 2018, Swiss Post zbuloi një bashkëpunim me kompaninë e telekomunikacionit Swisscom për një detyrë të objekteve blockchain që synon të kënaqë nevojat e sigurisë dhe sigurisë së institucioneve financiare. Në fillim të këtij viti, filiali financiar i zyrës postare, Postfinance, prezantoi një aplikacion celular duke u dhënë klientëve akses në mbi shumë kriptovaluta.

Etiketat në këtë përrallë Blockchain, Blerësit, grumbullohen, Crash, Crypto, vula kripto, pulla kripto, Crypto Valley, Cryptocurrency, Cryptocurrency, Exchange, Inacta, përpjekje, nisje, dita e nisjes, dyqan online, Dyqan në internet, shërbim postar, detyrë, shitje , Pulla, pulla, zvicerane, Posta Zvicerane, Zvicër, profesion, Zug

A besoni se Swiss Post do të krijojë edhe më shumë detyra kripto në të ardhmen? Na tregoni në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju