Cryptocurrency në fakt mund të bëjë një ndryshim duke ndihmuar njerëzit

Thjeshtësia e kriptove mund të ndryshojë lojën për bamirësitë. Një ndikues po përfiton nga kjo për të ruajtur një strehë për të rinjtë në rrezik.

Cryptocurrency në fakt mund të bëjë një ndryshim duke ndihmuar njerëzit

Midis Bitcoin (BTC) që dëmton pengesën prej $ 50,000 dhe gjithashtu përmirësimin në tregjet e altcoin, kripto në fakt nuk ka qenë kurrë tërheqëse për spekulatorët. Por, grumbullimi i të ardhurave përmes tregtimit nuk konsumohet nëse ato para nuk investohen. Për fat të mirë, kompanitë filantropike po zgjohen me mundësinë e kontributeve në kripto ndërsa globi pranon kripto. Për pronarin e biznesit blockchain Wendy O, kur një klub shëndetësor rajonal mbeti në rrezik, ajo kuptoi të përdorte kripto Twitter për ndihmë. Duke përdorur faqet e mediave sociale, rrjetin e saj në YouTube dhe gjithashtu Tik-Tok, ndikuesja dërgoi një telefonatë për të ruajtur një kompani të dashur për zemrën e saj.

Laboratori i Vetë Kujdesit është një klub shëndetësor boksi i vendosur në Pomona, CA, i cili kënaq të rinjtë e varfër dhe gjithashtu në rrezik. Pronarja Nita Watson kohët e fundit zbuloi se posedimi i strukturës së klubit të shëndetit në fakt kishte ndryshuar duart dhe gjithashtu ajo kishte një afat të lirë prej 30 ditësh për të braktisur dhe gjithashtu të gjente një vendbanim krejt të ri për një zonë që ajo në të vërtetë kishte investuar vite duke u zhvilluar.

Fatmirësisht, Wendy O është një klient veteran i klubit të shëndetit dhe gjithashtu një avokat i fortë i përdorimit të fitnesit për të rritur të rinjtë. Wendy përdori rrjetin e saj të dashamirëve të blockchain, investitorëve, pronarëve të bizneseve dhe gjithashtu të vetë-deklaruar "degene" për të ngritur fondet për të mos zhvendosur vendet, por për të përmirësuar mjete të ndryshme, të vjetruara. Ndërsa uebfaqja e klubit shëndetësor Go Fund Me në të vërtetë nuk e ka arritur objektivin e tij të fundit, në fakt kanë mjaftuar kontribute në fiat dhe kripto për të mbrojtur një vend krejt të ri. Wendy O e informoi Crypto -nPumpLajme:

"Ky klub shëndetësor ka qenë në fakt një komponent kaq i madh i jetës sime dhe gjithashtu nuk mund ta imagjinoj se ku do të më mungonte. Greatershtë më e madhe se boksi, ka të bëjë me kujdesin ndaj vetes dhe gjithashtu trajtimin. Dhe një pjesë e madhe e këtyre të rinjve kërkojnë një zonë të favorshme si kjo për t'i mbajtur ata të koncentruar dhe gjithashtu jashtë detyrave të ndryshme të tjera më pak produktive. Si një person që ka jetuar në kripto, e kuptova që mund të mbështetem tek miqtë e mi të ngushtë për të vepruar dhe gjithashtu për të bërë një ndryshim. "

Sidoqoftë, përparimi me të vërtetë nuk u ndal në aktivizimin e kontributeve të kriptove. Për të kapur fokusin në zonën fillestare të artit blockchain, Wendy O prezantoi në mënyrë efektive një koleksion të simboleve të padëgjueshëm (NFT) në blockchain Theta, me mijëra të ofruara deri më tani. Dy nga këto NFT mund të shpengohen për të folur me seanca me Wendy O, duke futur pak energji pikërisht në kontributet. Kalimi i hapësirës midis spekulatorëve dhe bamirësisë është një ndjesi mjaft e re në mjedisin e pronës së decentralizuar, megjithëse ka të ngjarë të preferohet më shumë pasi emrat edhe më të njohur në zonë fillojnë të përdorin kripto për arsye filantropike. Duke qëndruar larg drejtuesve të vendbanimeve, burrave të mesëm dhe gjithashtu cpus të palëve të treta, edhe më shumë nga secili kontribut kripto ka aftësinë për t'u marrë.

Lexo artikullin:  Kryeministri i Indisë Narendra Modi u kërkon vendeve të bashkëpunojnë për Bitcoin dhe kriptomonedhë

Related: Duke i dhënë përparësi njerëzimit paraprakisht të ardhurave nëpërmjet NFT -ve

Punë të tjera në fakt kanë miratuar prej kohësh kontribute në Bitcoin të përbërë nga Fondacioni Kessler dhe gjithashtu Shoqëria Dementia ofAmerica Kohët e fundit, PAWS Animal Rescue në Çikago filloi miratimin e kontributeve në Dogecoin (DOGE). Edhe pse nuk ka NFT të lidhura me shembullin e PAWS, hijeshia e ndihmës së qenve me një shenjë kaq të preferuar të temës së qenit duket e padiskutueshme.

Kohët e fundit, industria e blockchain në fakt ka mbështetur bamirësitë e përqendruar në ndihmën e nismave altruiste në Afganistan Ndërsa qindra të evakuuar kërkojnë shtëpi të reja në të gjithë globin, organizatat jofitimprurëse po kthehen për të bërë diçka në lidhje me të. Kompania konsulente Visualize Value sapo regjistruar me presionet me CARE për të ofruar NFT që mbulojnë kërkesat e situatës emergjente të një familje.

Related: Digitizimi i bamirësisë: Ne mund të bëjmë shumë më mirë për të bërë shkëlqyeshëm

Sado me ndikim të jenë këto kontribute, mund të jetë komoditeti i kriptove që përfundimisht shtyn edhe më shumë individë të dërgojnë fonde. Në përgjithësi, kursi standard për të dhënë online konsiston në përfundimin e një lloji të zgjatur, duke futur me dorë detajet e kartës së ngarkimit dhe gjithashtu veprime të ndryshme të tjera për të përfunduar një kontribut. Në krahasim, për kapitalistët kripto që bëjnë komode të bëjnë marrëveshje me blockchain, dërgimi i BTC ose Eter (ETH) është forcë e zakonit. Në vend të procesit të ofertimit për NFT -të e pinguinëve, në këtë rast, ata po ndihmojnë një krijim thjesht.

Një sy i qetë i disa prej mesazheve në Crypto Twitter mund të duket pak i pazakontë. Afatet kohore janë të ngarkuara me monedha arbitrare, mashtrime të ndryshme, investitorë që përkujtojnë suksesin e tyre dhe gjithashtu tregime për njerëz që humbasin shuma të paimagjinueshme për shkak të teknikave negative të tregtimit. Ndërsa mund të duket si një grup i ashpër për një të huaj, megjithatë, ata që mund të shfletojnë zonën kanë aftësinë për të gjetur diamante filantropike të ashpër.

Kaltoro është mbikëqyrësi i faqeve të mediave të moshuara në CryptoPumpLajme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju