Krijuesit e CryptoPunks nënshkruajnë me agjentët kryesorë të Hollivudit, pasi shitjet arrijnë 305 milionë dollarë në javë

IP-ja e krijuar nga Bllachain e Larva Labs është krijuar për Hollivudin pasi kompania autorizoi një marrëveshje të përshkrimit me Agjencinë e Talenteve të Bashkuara për CryptoPunks, Meebits dhe gjithashtuAutoglyphs

Krijuesit e CryptoPunks nënshkruajnë me agjentët kryesorë të Hollivudit, pasi shitjet arrijnë 305 milionë dollarë në javë

Larva Labs, grupi prapa detyrës jashtëzakonisht të spikatur të NFT CryptoPunks, në fakt ka bërë një marrëveshje me agjentët e Hollivudit United Talent Agency (UTA).

Sipas postimit të anAug 31 nga Hollywood Reporter, UTA sigurisht do të qëndrojë për Larva Labs për pazaret e të drejtave të autorit (IP) në TELEVISION, film, lojë kompjuterike, licensim dhe gjithashtu postim. Dy detyra të tjera të ndryshme NFT nga Larva Labs, Meebits dhe gjithashtu Autoglyphs, sigurisht që do të përfaqësohen gjithashtu nga UTA.

CryptoPunks u prezantua në vitin 2017 dhe gjithashtu është vetëm një nga detyrat fillestare të NFT të prodhuara në Ethereum. Pazari i lidhur me IP me UTA shënon një pikë referimi të konsiderueshme për Larva Labs, pasi është vetëm një nga rastet fillestare të materialit të prodhuar në tregun e blockchain që në fakt ka hyrë në biznesin e shfaqjeve të zakonshme.

Lesley Silverman, kreu i UTA Digital Assets informoi Hollywood Reporter:

"Unë me siguri do të deklaroja se është vetëm një nga shanset fillestare që një IP që ka dalë plotësisht nga kripto-bota të hyjë në një zonë më të gjerë kënaqësie, dhe gjithashtu ata e fituan atë."

"Ata në të vërtetë kanë goditur zeitgeistin në një metodë të mrekullueshme," përfshiu ai.

Detyra CryptoPunks ruajti një vend të arsyeshëm të veçantë që i përmbahej shumë prej sfondit të tij të shkurtër, para se të fillonte tërheqjen këtë vit në mes të një valë në rritje të pasionit në tregun NFT i cili pa shitje 2.5 miliardë dollarë në 6 muajt e parë të kete vit.

Sipas informacioneve nga faqja e internetit CryptoPunks, Larva Labs OG NFT kanë prodhuar në të vërtetë një shitje monstruoze prej 1.18 miliardë dollarësh të shitjeve të përgjithshme sepse 2017, me 304.8 milion dollarë shitje të mirë vetëm në 7 ditët e mëparshme. CryptoPunk më i përballueshëm për shitje aktualisht vlerësohet në 115 Ethereum (ETH) me vlerë rreth 391,000 dollarë në kohën e revistës.

Lexo artikullin:  Axe zbulon drejtimin e kufizuar të sprejit të trupit me temë Dogecoin

Të lidhura: CryptoPunks kopjojnë PolygonPunks të filluara nga industria OpenSea

Numrat publikë si rap artisti Jay Z, artisti dixhital i vallëzimit Steve Aoki dhe gjithashtu pronari i biznesit Gary Vaynerchuk të gjithë supozohet se janë shumë pronarë të CryptoPunks CryptoPumpLajmet raportuan në 23 gusht se titani i teknologjisë së shlyerjes Visa bleu CryptoPunk 7610-një numër grash me një mohawk, sy të kllounit miqësorë ndaj mjedisit dhe gjithashtu buzëkuq-për 49.50 ETH me vlerë 150,000 dollarë në kohën e blerjes.

Në total ka 10,000 NFT të CryptoPunks, secila prej të cilave u krijua nga kompjuteri nga një koleksion funksionesh të veçanta për të zhvilluar karakteret specifike të artit pixel. Ata në fillim u shpallën krejtësisht falas, me mbulimin e TechCrunch në Prill të këtij viti që një entuziast që kalon emrin "mr703" në internet kapi 703 Punks në lansimin e parë - duke ruajtur shumë NFT në një koleksion aktualisht me vlerë 10 miliona në tarifat ekzistuese.

Detyrat e ndryshme NFT të Larva Labs përputhen gjithashtu me shtegun e krijuar nga kompjuteri i CryptoPunks NFT Meebits u prezantuan këtë maj, dhe gjithashtu përmbajnë 20,000 personalitete të dallueshme 3D voxel që janë ndërtuar për përdorim në Metaverse dhe gjithashtu lojëra video NFT.

Autoglifet u prezantuan në vitin 2019 dhe gjithashtu është një detyrë arti e prodhuar që është e kufizuar në 512 NFT, ku individët prodhojnë një "Glyph" duke i dhënë një kosto zhvillimi prej 0.20 ETH (687 dollarë) për bamirësinë e zgjedhur të Larva Labs, 350. org– një kompani e fokusuar në luftimin e modifikimit të mjedisit.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju