Kuba do të njohë dhe rregullojë kriptomonedhën

Kombi duhej të hiqte dorë për momentin nga miratimi i parave të gatshme të institucionit financiar të parave në dollarë amerikanë për shkak të kufizimeve më të rrepta të vendosura nga Presidenti i mëparshëm i SHBA Donald Trump

Kuba do të njohë dhe rregullojë kriptomonedhën

Qeveria federale Kubane me sa duket po përgatitet të njohë dhe rregullojë kriptovalutat për pagesa.

Sipas Aljazeera, banka rezervë e vendit të Karaibeve sigurisht që do të krijojë rregullore për integrimin e përgjithshëm të blerjeve të kriptomonedhës. Autoritetet kubane gjithashtu pritet të shpërndajnë licencat e duhura për kompanitë bazuar në zgjidhjet e lidhura me kripton që ato japin.

Disa burime pohojnë se veprimi për të lejuar kriptovalutën si një tender i ligjshëm është marrë në të vërtetë mirë nga popullata e Kubës që ka njohuri teknologjike, pasi kombit i është dashur të heqë dorë momentalisht nga miratimi i parave të gatshme të institucionit financiar të parave në dollarë amerikanë, me kusht që kufizimet më të rrepta të vendosura nga Presidenti i mëparshëm amerikan. Donald Trump.

Situatat ekonomike në vështirësi të tilla si El Salvador në të njëjtën mënyrë kanë filluar të nxisin integrimin e Bitcoin (BTC). Më 23 gusht, Presidenti Salvadoran Nayib Bukele zbuloi ndërtimin e kuadrit mbarëkombëtar për të mbështetur nxitjen e Bitcoin.

Related: Nxitja e Bitcoin e El Salvadorit mund të ndryshojë kompensimet në Amerikën Qendrore

Plani nxitës i El Salvadorit për Bitcoin mund të minimizojë shpenzimet e përgjithshme të kompensimit dhe ndoshta të ndryshojë peizazhin e kompensimit në të gjithë Amerikën Qendrore, sipas Bankës Qendrore Amerikane për Integrim Ekonomik (CABEI).

Dante Mossi, kreu ekzekutiv i shtetit të CABEI, mendon se "eksperimenti qiellor" i El Salvadorit mund të çojë në shtim më të lartë ekonomik, dhe për këtë arsye, mbetet në dobi të CABEI për të ndihmuar El Salvadorin të zhvillojë një strukturë teknologjike për nxitjen e Bitcoin.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju