Kërkesa për Ekspertët e Kriptos në Indi Rrit Shpërblimin, Vendet e lira të Vendeve

Kërkesa për Ekspertët e Kriptos në Indi Rrit Shpërblimin, Vendet e lira të Vendeve

Biznesi indian i TI-së që ofron zgjidhje për klientët në mbarë botën, bizneset fillestare fintech, si dhe kompanitë konsulente kanë përfunduar në të vërtetë për ekspertë me përvojë në teknologjitë kripto-moderne, duke rezultuar në atë që Economics Times e quan një betejë fitimesh. Një regjistrim i shërbimit çdo ditë tregon se kërkesa për këtë lloj aftësie është rritur në mënyrë të konsiderueshme gjatë muajve të fundit.

Kërkesa për Ekspertët e Kriptos në Indi Rrit Shpërblimin, Vendet e lira të Vendeve

Shumëllojshmëria e hapjeve energjike të detyrave këtë muaj, gazeta e krijuar të Mërkurën, qëndron në mbi 12,000 që qëndron për një rritje prej 50% duke pasur parasysh atë në vitin 2014. Numrat e vlerësimit të çmimeve buruan nga rekordi më i azhurnuar nga biznesi i zgjidhjeve të personelit Xpheno.

Mosha e arsyeshme e re e teknologjisë moderne të kriptovalutave, thjesht mbi një vjeç, është ndoshta faktori kryesor prapa zbrazëtisë midis shumëllojshmërisë minimale të ekspertëve në zonë, si dhe vendeve të lira të ofruara. Mungesa e aftësive po vë stres më të madh mbi shpërblimin në treg.

Pagat mund të rriten në 80 mijë rupi indiane çdo vit, më të mëdha se 106,000 dollarë në kohën e krijimit, për ekspertë me 8 deri në 10 vjet përvojë, shënojnë shkrimet. Duke komentuar kërkimet për, bashkëthemeluesi i Xpheno, Kamal Karanth specifikoi:

Përkundër jetës 12-vjeçare të emrit të kriptos, prania e tij kryesore si dhe interesi i lidhur me talentin është nën një vit.

Një rekord tjetër, i përgatitur nga organizata indiane e sektorit të teknologjisë Nasscom si dhe shkëmbimi i kriptomonedhës Wazirx, ekspozon se kombi &#x 2019; Sektori i kripto-teknologjisë përdor rreth 50,000 specialistë. Sangeeta Gupta, nënkryetare e moshuar e shtetit në Nasscom, informoi Economic Times se kompania parashikon që 30% edhe më shumë detyra të zhvillohen në muajt në vijim, nëse tregu ruan çmimin e tij aktual të zhvillimit.

Kompanitë në sektor shpesh kërkojnë të punojnë me individë me blockchain, inteligjencë artificiale, mjete sigurie dhe sigurie, mjete juridike Ripplex, vlerësim informacioni, si dhe aftësi të përparme dhe të pasme. Sipas Xpheno, ekziston një mungesë prej 30 deri në 60% e furnizimit të aftësive në këto aftësi me kërkesë të lartë.

Lexo artikullin:  Superylli i Futbollit Lionel Messi merr një pjesë të kontratës së tij të paguar në kriptomonedhë

Sidoqoftë, për disa aftësi të veçanta në kripto, siguri kibernetike, kërkime shkencore të informacionit, si dhe vende të ndryshme të tjera, boshllëku aktualisht ka arritur në 50 deri në 70%. Kamal Karanth parashikoi që konkurrentët për aftësi si dhe beteja e përsëritur e fitimeve me siguri do të vazhdojnë për 2 vitet në vijim.

A besoni se India do të ketë aftësinë për të edukuar aftësitë e duhura në 2 vitet e ardhshme për të lidhur boshllëkun midis vendeve të lira, si dhe shumëllojshmërisë së perspektivave të certifikuara? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju