DeNations pret Ekspozitën e Artit NFT, duke festuar Bllokun e Zanafillës të Zinxhirit të Artit të DeNations

pres-relis

NJOFTIMI PËR SHTYP. Defi dhe gjithashtu Metaverse i mbështetur në blockchain, DeNations fillon sistemin e prodhimit të artit NFT, duke shpërndarë artin NFT që sjell kompensime ndaj agjensive të mbledhjes së artit

DeNations është një sistem metaverse i mbështetur në blockchain me seli në Hong Kong që çdo person mund të posedojë vende, të ndërtojë qytete / civilizime dhe gjithashtu të bëjë simbole.

Në DeNations, posedimi i zotërimeve thelbësore është mbështetur nga Ethereum NFT (Jo-Fungible Token). Lojtarët mund të regjistrojnë NFT-të e tyre në DeNations '& rsquo; sistemi metaverse (http://play.denations.com), drejtojnë vendet e tyre dhe gjithashtu bëjnë token ( DENA) fitimet.

Këto NFT aktualisht janë duke u tregtuar Deti i Hapur dhe gjithashtu DeNations u vendos në vendin e 4-të sa i përket sasisë së tregtimit nën klasifikimin e Botës Virtuale.

Ndërsa DeNations po përfundon duke u njohur çdo ditë, ajo në të vërtetë kohët e fundit ka nisur një detyrë të re të partneritetit të quajtur Zinxhiri i Artit i DeNations, një komunitet ekologjik i decentralizuar ku muzikantë të ndryshëm të talentuar mund të krijojnë shpejt dhe gjithashtu në mënyrë të qëndrueshme arte të dobishme NFT.

Një muzikant modern Jeon Byeong Sam zgjidhet si një muzikant i Zinxhirit të Artit Genesis Block of DeNationsArt. Ai në të vërtetë ka krijuar një reputacion ndërkombëtar në internet me artin e mediave të mëdha si dhe gjithashtu ka zhvilluar vepra arti që përfaqësojnë partneritetin midis të parëve dhe gjithashtu të fshehurave brenda botëve të analoge dhe gjithashtu elektronike. Bashkëpunuar me Zinxhirin e Artit të DeNations, ai rikrijoi Flamujt Kombëtarë të vitit 193 '& lsquo; përmes koleksionit të tij, i cili nënkupton dhe gjithashtu komunikon konceptin e stilit “& ldquo; Gjërat që Ju Shihni Vetëm Kur Zhduken & rdquo;

Flamujt e secilit komb zhvillohen si fotografi elektronike; forma fillestare e flamurit zhduket dhe gjithashtu rilind përsëri si një fotografi karamele abstrakte me shirita gjatë gjithë procedurës së shpërbërjes dhe gjithashtu rikombinimit të një pikseli në të njëjtën kohë. Këto punë arti sigurisht që do të sigurohen si Tokë Jo-Fungible (NFT) në blockchain.

Për të përkujtuar këto punë, DeNations dhe gjithashtu muzikantët zhvilluan një ngjarje jashtë linje, nën titullin që ekspozon në mënyrë specifike 207 NFT dhe gjithashtu 207 artikuj të arteve fizike që kanë të bëjnë me njëri-tjetrin. Ulja fillestare merr në 14 Korrik UTC 8:00 AM; a version i veçantë i 15 flamujve në të gjithë vendin me siguri do të zbulohet. 207 Artet fizike që u shfaqën, sigurisht do t'i dorëzohen blerësit të një versioni të veçantë pas ngjarjes.

Në mënyrë që të lejojë edhe më shumë individë të njihen me idenë e NFT, Defi, dhe gjithashtu metaverse duke pasur NFT-të e tyre në çantat e tyre, DeNations mban një rast on-line ku çdo person mund të deklarojë një Art NFT plotësisht falas. Ky Art i Veçantë NFT ka 2 karakteristika domethënëse brenda metave: "& ldquo; Art Farming & rdquo; dhe gjithashtu & ldquo; DGDPBostimi & rdquo; Ndryshe nga NFT-të e tjera tipike, NFT-të e Bllokut të Zinxhirit të Artit paguajnë nën asistencën e bashkësisë ekologjike metaverse të DeNations.

Duke vëzhguar saktësisht sesi parimet e larmishme të artit, inovacioni në blockchain, vendet bashkohen me njëri-tjetrin me simpati, ne po përjetojmë fillimin e një globi më modernist. Detyra e Zinxhirit të Artit të DeNations dhe gjithashtu Jeon Byeong-Sam '& rsquo; Puna e artit sigurisht që do të jetë një veprim i qëllimshëm në sfondin e artit dhe gjithashtu tregun e blockchain. Për më tepër, kjo ngjarje me siguri do të jetë globi '& rsquo; Fillimisht NFT ngjarje arti e financuar nga blockchain-bazuar Metaverse.

Ju lutemi telefononi në info@denation.com për më shumë pyetje.

 

Lexo artikullin:  Senatorët e Shteteve të Bashkuara kërkojnë të ndalojnë atletët amerikanë nga marrja dhe përdorimi i juan dixhital gjatë Olimpiadës së Pekinit

Ky është një njoftim për shtyp. Lexuesit duhet të bëjnë këmbënguljen e tyre të duhur para se të marrin ndonjë lloj aktiviteti të lidhur me biznesin e reklamuar ose ndonjë prej bashkëpunëtorëve ose zgjidhjeve të tij. Bitcoin com përjashtohet, drejtpërdrejt ose indirekt, për çdo lloj dëmtimi ose humbje të shkaktuar ose të deklaruar të jetë sjellë nga ose për të bërë përdorimin ose varësinë nga çdo lloj përmbajtjeje në internet, artikuj ose zgjidhje të diskutuara gjatë fillimit të gazetarisë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju