Pavarësisht çmimit të ulët, Hashrate i Bitcoin mbetet i ngritur ndërsa vështirësia arrin një nivel të lartë të të gjitha kohërave

Pavarësisht çmimit të ulët, Hashrate i Bitcoin mbetet i ngritur ndërsa vështirësia arrin një nivel të lartë të të gjitha kohërave

Gjatë 12 muajve të fundit, Bitcoin &#x 2019; s hashrate në fakt ka mbetur për t'u shumuar, duke arritur në një sërë nivelesh të larta të të gjitha kohërave vitin e kaluar. Rezultati më i ri i të gjitha kohërave ndodhi më 02 maj 2022, në lartësinë e bllokut 734,577, i cili pa rubinetin e hashratit 275.01 EH/s.

Aktualisht, hashrati mbetet i ngritur në 212 EH/s, pavarësisht nga e vërteta se 350 miliardë dollarë u hoqën nga situata kriptoekonomike në 7 ditë sipas Into the Block &#x 2019; s metrikë esenciale të rregullt. Ndërsa BTC &#x 2019; Çmimi është ulur, rrjeti pa një rritje të vështirësisë prej 4.89% në lartësinë e bllokut 735,840.

Pavarësisht çmimit të ulët, Hashrate i Bitcoin mbetet i ngritur ndërsa vështirësia arrin një nivel të lartë të të gjitha kohërave

Gjatë 2 modifikimeve të fundit të formulës së modifikimit të vështirësisë (DAA), rrjeti &#x 2019; Vështirësia në fakt është rritur me 10.45% në 4 javë &#x 2019; koha. Me vështirësinë në 31.25 trilionë, është më e vështira që ka qenë ndonjëherë më parë nxjerrja e bitcoin (BTC). Në 9 ditë, DAA pritet të rritet edhe një herë me një përafërsisht 0.72%. Me uljen e çmimit, minatorët e BTC po shohin të ardhura shumë më të vogla se 2 javë më parë.

Për rrethana, Bitmain Antminer S19 Pro+ Hyd., i cili krijon 198 terahash për 2 (TH/s) sapo merr 9.29 dollarë në ditë me tarifat ekzistuese. Kjo &#x 2019; s nëse minatori i bitcoin po paguan 0.12 dollarë për kilovat-orë (kWh). Makineritë që gjenerojnë shumë më pak se 30 TH/s mund të mos kenë të ardhura nëse paguajnë 0.12 dollarë për kWh në shpenzime elektrike. Innosilicon &#x 2019; s Terminator 3, një minator që krijon 52 TH/s, merr afërsisht 0.22 dollarë në ditë në BTC nëse paguajnë 0.12 dollarë për kWh në shpenzimet elektrike.

Gjatë 7 ditëve të mëparshme, 1,035 blloqe u nxorën në blockchain Bitcoin dhe gjithashtu 3 prej blloqeve ishin blloqe vakante. Foundry USA është sot &#x 2019; Është minatori kryesor pasi pishina e vendosur 211 mbyllet nga 1,035. Foundry rregullon 20.39% të hashratit në mbarë botën, ose 45.75 EH/s në lidhje me fuqinë hash. Foundry aderohet nga F2pool, një procedurë minierash që aktualisht rregullon 14.49% të fuqisë së trajtimit në mbarë botën kushtuar rrjetit Bitcoin.

Lexo artikullin:  Çmimi i Bitcoin rrezikon të humbasë trendin javor të rritjes pasi nisja e NFT dërgon Tezos (XTZ) në nivelet më të larta 3-mujore

F2pool ka 32.52 EH/s fuqi hash të dedikuar për rrjetin dhe gjithashtu pishinën e vendosur 150 mbyllje nga 1,035 të vendosura javën e kaluar. Sot ekzistojnë 15 pishina të njohura që ushtrojnë fuqi hash-power SHA256 drejt zinxhirit BTC dhe gjithashtu rreth 1.16% e hashratit në mbarë botën është pasur nga minatorë të paidentifikuar. Subjektet e panjohura minerare ose minatorët e fshehtë komandojnë 2.6 EH/s dhe gjithashtu kanë regjistruar aktualisht 12 mbyllje nga 1,035 që ndodhen sot.

Ndërsa ajo &#x 2019; Ka qenë një javë e çmendur në kripto, minatorët e Bitcoin mbeten për të bërë atë që bëjnë më mirë, gjë që po funksionon vazhdimisht për të zbuluar sa më shumë blloqe të jetë e mundur. Sot, tarifat e BTC janë shumë më pak se sa ishin 2 javë më parë, dhe gjithashtu rritja e vështirësisë e bën më të vështirë se kurrë më parë zbulimin e një blloku BTC. Përballë këtyre aspekteve, hashrati i rrjetit mbetet i lartë dhe gjithashtu BTC është edhe më i mbrojtur se sa ka qenë ndonjëherë më parë gjatë 13 viteve të fundit.

Etiketat në këtë përrallë 10.45%, 31.25 trilion, 5.56% zhytje, hashrate i Bitcoin, Koha e bllokimit, vështirësia e BTC, BTC.com, minatorët kinezë, vështirësia, Rregullimi i vështirësisë, Exahash, Foundry USA, Hashpower, Hashrate, Mempool, Mining Operacionet, Pishinat e Minierave, Vështirësia e rrjetit, Hashrati i Përgjithshëm, SHA256 Hashrate

Çfarë mendoni për hashrate që vazhdon të jetë i lartë ndërsa bitcoin &#x 2019; çmimi i tij është ulur, dhe gjithashtu vështirësia për të arritur në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave? Na lejoni të kuptojmë se çfarë mendoni për këto tema në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Xhemi Redman

Jamie Redman është drejtuesi i lajmeve nëBitcoin com News dhe gjithashtu një reporter i teknologjisë monetare që jeton në Florida Redman ka qenë në fakt një pjesëmarrës energjik i lagjes së kriptomonedhave sepse në vitin 2011. Ai dëshiron Bitcoin, kod me burim të hapur dhe gjithashtu aplikacione të decentralizuara. Që nga shtatori 2015, Redman në fakt ka kompozuar më shumë se 5,000 artikuj të shkurtër përBitcoin com News në lidhje me procedurat e turbullta që dalin sot.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju