Memeja Doge arrin vlerën prej 220 milionë dollarësh, pasi ankandi i Sotheby's Bored Apes pritet të arrijë në 18 milionë dollarë

Pas një fraksionizimi efektiv menjëherë në $ DOG Tokens, vlera e përgjithshme e treguar e memit origjinal Doge NFT në të vërtetë u rrit.

Memeja Doge arrin vlerën prej 220 milionë dollarësh, pasi ankandi i Sotheby's Bored Apes pritet të arrijë në 18 milionë dollarë

Memeja fillestare Doge NFT në të vërtetë u rrit në një vlerë prej rreth 220 milion dollarë pas shitjes së saj efektive të shenjave të fraksionuara sot.

Tarifat qesharake të larta për NFT-të e njohura janë shija e javës, me ankandin e ri të Sotheby's Bored Ape Yacht Club NFT që pritet të arrijë deri në 18 milion dollarë.

Më herët sot pronarët e memeve të Doge PleasrDAO e pjesshëm NFT në 17 miliardë simbole ERC-20 të quajtura $ DOG, dhe gjithashtu nxorën në ankand 20% të tyre në Miso në pronësi të SushiSwap në Shtator 1.

Simbolet $ DOG të kapura në ankand aktualisht mund të tregtohen përmes shkëmbimeve të decentralizuara si SushiSwap dhe alsoUniswap Ankandi prodhoi 11,942 Ethereum të mbështjellë (WETH) me vlerë rreth 44.6 milionë dollarë nga një total prej 1,769 klientësh.

Duke pasur parasysh furnizimin e përgjithshëm të simboleve të DOG $ - të cilat vlerësohen në 0.0000035186 WETH (0.013 $ USD) në kohën e botimit - vlera e vogël e NFT Doge është aktualisht rreth 220 milion dollarë.

Por disa pretendojnë se është një nënvlerësim. Sipas sistemit të fraksionizuar të simboleve Fractional, vlera e treguar e NFT -ve të DOG $ është 398 milion dollarë. Kompania nuk ka përcaktuar saktësisht se si është llogaritur ai numër.

Qoftë 220 milionë dollarë apo 398 milionë dollarë, është një kthim spektakolar për një fotografi të një kafshe shtëpiake të blerë thjesht për 1696.9 Eter, me vlerë 4 milionë dollarë, përsëri në qershor

PleasrDAO në fakt ka pohuar se 55% e simboleve të vazhdueshëm do të ruhen me siguri nga DAO dhe gjithashtu 25% të ndryshme të tjera sigurisht që do të hyjnë në një fond që sigurisht do të mbajë detyrat në lagjen $ DOG.

Related: Fondacioni Dogecoin kërkon që monedha meme imituese 'Dogecoin 2.0' të transformojë emrin e saj

Lexo artikullin:  Crypto, Kongresi dhe Komisioni: Çfarë vjen më pas për 'Perëndimin e egër'?

Majmunët nuk janë të lindur për Sotheby's

Ndërkohë Sotheby's po mban aktualisht një ankand prej 107 NFT të Bored Ape Yacht Club, i cili pritet të arrijë në mes 12 dhe 18 milionë dollarë.

107 NFT janë paketuar në një koleksion dhe janë ofruar gjithashtu nga zhvilluesit e detyrave Yuga Labs, të cilat gjithashtu dalin në ankand një paketë prej 101 NFT të Bored Ape Kennel Club, e cila pritet të tërheqë nga 1.5 deri në 2 milionë dollarë.

Ofertat për koleksionin e Bored Ape Yacht Club kishin arritur në 4.5 milion dollarë në kohën e revistës, dhe gjithashtu ankandi është vendosur të mbyllet më 10 Shtator. Oferta për NFT -të e Kennel Club arriti në 480,000 dollarë.

NFT -të e Bored Ape Yacht Club në fakt kanë qenë të preferuara gjerësisht kohët e fundit, dhe gjithashtu CryptoPumpLajmet raportuan në Shtator 2 se i famshmi i NBA Stephen Curry mori pjesë në aktivitet duke blerë midis NFT -ve për 55 ETH, me vlerë rreth 207,000 dollarë në kohën e krijimit.

Sipas informacionit nga CryptoSlam, NFT -të e Bored Ape prodhuan një dokument shitjeje me vlerë 295 milionë dollarë në tregjet e dyta në gusht Pavarësisht se sapo ishte fillimi i shtatorit, NFT -të aktualisht kanë arritur në shitje të dytë deri më tani 10 milionë dollarë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju